jaktak.cz

Jak upéct duté kokosové rohlíčky | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Duté kokosové rohlíčky | recept. Pomalu se blíží Vánoce a je čas si rozmýšlet kolik druhů a jaké cukroví budete péci. Někde se každý rok pečou stále stejné druhy, jinde rádi experimentují a zkoušejí něco nového. Stále více rodin se stravuje podle zásad správné výživy a i cukroví na svátky peče netradiční, ale v souladu s těmito zásadami. Pokud jste přesvědčeni, že jednou za rok vám trocha cukroví a cukr v něm neuškodí, nabízím recept na rohlíčky z kokosové drobenky.

Co je potřeba

  • 250 g moučkového cukru
  • 125 g strouhaného kokosu
  • 125 g másla
  • 100 g polohrubé mouky
  • polovina sáčku prášku do pečiva

Krok 1

Všechny sypké přísady odvážíme a smícháme v misce. Důkladně je promícháme, aby se prášek do pečiva rovnoměrně rozptýlil a netvořil hrudky. Pak přidáme změklé máslo a rukama vypracujeme drobenku. Přikryjeme potravinářskou folií a necháme 30 minut odpočinout.

Krok 2

Připravíme si formičky na rohlíčky nebo tyčinky. Nemusíme je vymazávat ani vysypávat, hotové rohlíčky se snadno vyklápějí.

Krok 3

Drobenku natlačíme do formiček do roviny. Drobenka se hezky spojí. Dáme péci do vyhřáté trouby na teplotu 200 °C. Při pečení se rohlíčky nafouknou a uvnitř zůstanou duté.

Krok 4

Rohlíčky se pečou několik málo minut, musí se hlídat. Snadno se připálí. Jakmile je těsto lehce růžové, ihned vyndejte z trouby a formičky vysypte z plechu na studenou podložku, třeba rovnou na kuchyňskou desku.

Krok 5

Rohlíčky vyklápějte klepnutím o podložku formičkou dolů. Samy z formy vyskočí. Kdybyste je vyklápěli klasicky, tím jak jsou nafouknuté, by se rozbily.

Krok 6

Po vychladnutí jsou rohlíčky velmi tvrdé, ale změknou za několik dní. Konce rohlíčků namočte v čokoládě.

Upozornění: S drobenkovým těstem se pracuje o trochu hůře než s klasickým. Pokud vám nepůjde drobenka ideálně ve formičkách spojit, nezoufejte. Pečením se to srovná.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-upect-dute-kokosove-rohlicky-recept.html