jaktak.cz

Jak upéct pstruha s houbami | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak upéct pstruha s houbami | recept. Spotřeba ryb je v České republice nižší než by podle zásad správného stravování měla být. Sladkovodní ryby se na jídelníčku objevují ještě méně, než pokrmy z ryb mořských. Někomu vadí kosti, někomu pach rybiny, a tak jsou ryby k velké škodě opomíjeny. Přitom jsou lehce stravitelné a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Máte-li v rodině zapřisáhlého odpůrce ryb, zkuste připravit pstruha. Tato ryba má málo kostí, nemá výrazný pach a má velmi chutné maso. Nejlepší je jen tak na másle, ale zkuste přidat houby a slaninu. Uvidíte, že není třeba rybí maso zavrhovat.

Co je potřeba

pstruhy podle počtu osob

směs různých druhů hub

anglickou slaninu

jarní cibulku

pepř

sůl

hladkou mouku

1 vejce

máslo

červená paprika

citron

zelená petržel

Krok 1

V obchodě nebo v sádkách si koupíme pstruha či pstruhy, podle počtu připravovaných porcí. Na osobu počítáme 1 pstruha. Pstruha vykucháme a omyjeme, hlavu neodřezáváme. Rybu nasolíme zevnitř i zvenku.  

Krok 2

Houby očistíme a pokrájíme na menší kousky. Část anglické slaniny nakrájíme na tenké plátky a část na kostičky. Jarní cibulku pokrájíme na špalíčky i s natí.

Krok 3

Na pánvi opražíme kostičky slaniny, slanina pustí tuk a to je chvíle, kdy přidáme houby. Osolíme, opepříme a chvilku dusíme. Stačí 10 minut. Pak přidáme jarní cibulku a podusíme do chvíle, než je cibulka poloměkká. Pak stáhneme z tepla.

Krok 4

Rybu vložíme do pekáče vymazaného máslem a potřeme rozšlehaným vejcem s moukou. Do břišní dutiny dáme lžíci houbové směsi. Na povrch ryby rozložíme plátky slaniny, aby ryba byla pokrytá. Pečeme v troubě při teplotě 200 °C. Pstruha v polovině pečení opatrně otočíme, nesmíme potrhat kůži.

Krok 5

Po upečení ozdobíme citronem a podáváme se zbylou houbovou směsí a brambory. Přizdobíme petrželkou nebo červenou paprikou.   


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-upect-pstruha-s-houbami-recept.html