jaktak.cz

Jak udělat datlové kuličky s kokosem | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak udělat datlové kuličky s kokosem | recept. Datle se pravidelně objevují a hojně nakupují v českých obchodech právě v předvánočním období. Jsou skvělé jen tak, nebo z nich můžeme připravit chutné vánoční cukroví. Níže popsaný recept má hned několik výhod, je velice snadný, rychlý a zároveň můžeme datlové kuličky považovat i za poměrně zdravé laskominy. Můžeme tak o Vánocích mlsat téměř bez výčitek. Datle již cukr obsahují, recept se tedy obejde bez jeho dalšího přidávání.

Co je potřeba

  • 200 g datlí (váženo bez pecek)
  • 200 g strouhaného kokosu + na obalení
  • 6 polévkových lžic kakaa
  • několik kapek vanilkové esence
  • trocha vody na rozmixování

Krok 1

Nejprve si musíme odpeckovat datle. Jakmile jsou všechny datle takto připravené, nasypeme je do mixéru. Přilijeme trochu vody a rozmixujeme. Pokud se datle nepodaří napoprvé rozmixovat pořádně, přidáme ještě trochu vody a proces opakujeme.

Krok 2

V dalším kroku přisypeme k datlím kokos a kakao, případně můžeme přilít několik kapek vanilkové esence, a ještě jednou důkladně promixujeme. Když získáme požadovanou lepkavou konzistenci, vyklepneme těsto a ještě ho rukama lehce zpracujeme.

Krok 3

Do větší misky si nalijeme vlažnou vodu. Lžičkou odkrajujeme z těsta kousky a navlhčenýma rukama pak vyvalujeme kuličky. Do menší misky si nasypeme další kokos a všechny kuličky v něm rovnoměrně obalíme.

Krok 4

Papírové cukrářské košíčky si rozložíme na větší talíř. Každou obalenou datlovou kuličku pak vkládáme do připraveného košíčku. Když budeme mít všechny hotové, uložíme je před podáváním do chladu. V ledničce je pak skladujeme po celou dobu, budou alespoň pevné. Zkonzumujeme je nejdéle do pěti dnů. Přeji dobrou chuť!


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-udelat-datlove-kulicky-s-kokosem-recept.html