jaktak.cz

Jak připravit ovocnou kaši s granátovým jablkem | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 5 až 10 minut

Jak připravit ovocnou kaši s granátovým jablkem | recept. Kaše jsou skvělým startem dne, v menším množství mohou posloužit i jako výborný dezert. Recept na kaši, který naleznete níže, je navíc složen ryze z ovoce. Základem je banán, jablko a hruška, které jsou dochuceny medem, citronovou šťávou a skořicí. Barevný kontrast zajistí rozinky a granátová jablka, jejich nakyslá chuť dodá pokrmu exotický nádech. Ovoce obsahuje fruktózu, která vám dodá energii, vitamíny pro zdraví a samozřejmě i vlákninu přispívající ke správnému fungování metabolismu. Ovocnou kaši připravíte během chvíle, takže si na ní můžete pochutnat i v hektickém ránu. Pokud chcete dodat kaši na sytosti, můžete přidat i hrst ovesných vloček namočených v mléce.

Co je potřeba

Co budeme potřebovat na 1 porci:

1 větší banán

1 větší jablko

1 menší hrušku

polovinu menšího granátového jablka (či dle chuti)

1 – 2 lžičky medu

1 – 2 lžičky citronové šťávy

1 lžíci rozinek

trochu skořice na dochucení

Krok 1

Jako první si připravíme hlubší misku, do níž se vejde struhadlo. Banán oloupeme, jablko a hrušku pak rozkrájíme na čtvrtky a zbavíme je jádřinců. Všechno ovoce nastrouháme na hrubém struhadle. Pokud by jablko nebo především hruška měla hořkou nebo jednoduše nedobrou slupku, rozhodně je oloupeme.

Krok 2

Mezitím si rozkrojíme granátové jablko, polovinu zabalíme do fólie a uložíme do chladu. Z druhé poloviny obereme semínka z granátového jablka, pečlivě odstraníme všechny světlé kousky, které jsou hořké. Dále propereme rozinky, bývají sýřené.

Krok 3

V dalším kroku nalijeme k hotovému ovoci citronovou šťávu, aby nezhnědlo. Následně dosladíme medem, množství můžeme regulovat podle sladkosti či kyselosti jablek. Nakonec přisypeme rozinky, zrníčka granátového jablka a dochutíme skořicí, všechno důkladně promícháme a ještě teplé podáváme.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-ovocnou-kasi-s-granatovym-jablkem-recept.html