jaktak.cz

Jak připravit chia pudink bez vaření | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak připravit chia pudink bez vaření | recept. Chia semínka získávají stále větší oblibu a není divu. Semínka rostliny šalvěje hispánské jsou totiž bohatým zdrojem vitamínů, vápníku, boru, omega-3 mastných kyselin, antioxidantů, vlákniny a dalších látek. Chia semínka lze konzumovat na slano i na sladko. Je možné je přidávat do zeleninových i ovocných salátů, do pečiva, do kaší, jogurtu, smoothie atd. Semínka smíchaná s vodou vytvoří gel, který může nahradit například vejce. A co takhle zkusit pudink z chia?

Co je potřeba

  • 1 banán nebo jablko
  • 300 ml mléka – mandlové, datlové, kokosové či jiné dle chuti
  • ½ lžičky skořice
  • 2 lžíce chia semínek
  • ovoce, ořechy na ozdobení

Krok 1

Banán nakrájíme, přidáme skořici a zalijeme mlékem. Mléko můžeme použít buď kravské nebo rostlinné – například mandlové, datlové, kokosové či jiné podle toho, co vám vyhovuje. Vše rozmixujeme na hladkou hmotu. Pokud je třeba, dosladíme. Pro zdravější variantu můžeme použít stévii nebo med.

Krok 2

Rozdělíme do dvou sklenic. Můžeme použít i zavírací skleničky a pudink vzít ráno s sebou například do práce či do školy. Do sklenic následně přidáme chia semínka. Do každé sklenice dáme 1 lžíci chia a dobře promícháme.

Krok 3

Takto připravený pudink necháme cca 30 minut stát. Semínka vytvoří gel. Další možností je nechat sklenice přes noc v lednici. Čím déle budou chia semínka bobtnat, tím více docílíte pudinkové konzistence. Chia semínka totiž dokážou až 12 x zvětšit svůj objem. Nakonec můžete ještě dozdobit kousky ovoce, ořechy, semínky a podobně.

Místo ovoce můžete použít kvalitní kakao nebo karob, čímž vznikne „čokoládový“ pudink.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-chia-pudink-bez-vareni-recept.html