jaktak.cz

Jak připravit bešamelovou omáčku – bešamel | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Bešamelová omáčka | recept. Bešamelová omáčka se používá k zapékání masitých, zeleninových nebo rybích pokrmů. Můžeme ji také ochutit a podávat samostatně s přílohou. K ochucení bešamelu se hodí houby, zelené natě, křen, šunka, sýr, citronová kůra i šťáva. Bešamel ochucený nastrouhaným tvrdým sýrem je vynikající k zapékání. Připravit si základní bešamelovou omáčku je snadné, poradíme vám, jak na to.

 

Co je potřeba

  • 40 g másla
  • 30 g hladké mouky
  • ½ l mléka
  • sůl

Krok 1

Necháme rozpustit máslo a ihned přisypeme hladkou mouku, ještě před tím, než máslo začne hnědnout. Mouka začne pěnit, zbělá a bude příjemně vonět.

Krok 2

Po částech přiléváme studené mléko a šleháme metličkou. Nesmějí se utvořit hrudky. Osolíme a za občasného šlehání provaříme na mírném plameni 20 minut. Vznikne hustý krém, který necháme vychladnout.

Krok 3

Do vychladlého bešamelu pro zjemnění můžeme přidat žloutek. Omáčku se žloutkem už nevaříme, žloutek by se srazil.

Krok 4

Do tohoto základního předpisu můžeme nastrouhat sýr a použít směs na zapékání mletých mas, těstovin nebo zeleniny. Omáčku můžeme rozředit vývarem, ochutit a podávat samostatně s přílohou.

bešamelovou omáčku vynalezl a poprvé připravil Louis de Béchamel, markýz de Nointel, královský hofmistr, znalec, teoretik i praktik umění kuchařského z doby Ludvíka XV.? Výrobu popisuje ve své kuchařské knize, kterou vydal pod jménem markýz le Bas. Béchamel psal svoje recepty ve verších a pro snadnější zapamatování k nim připojil nějaký tehdejší oblíbený nápěv.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-besamelovou-omacku-besamel-recept.html