jaktak.cz

Jak na domácí pleťovou vodu podle typu pleti | DIY

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Přírodní pleťová voda dle typu pleti | DIY. Pleťovou vodu by měla zcela určitě používat každá žena minimálně jednou denně, nejlépe však každé ráno a večer. Kupované pleťové vody jsou často plné zbytečné chemie a pokud chcete používat zcela přírodní kosmetické produkty, musíte kolikrát sáhnout hluboko do kapsy. My Vám však poradíme, jak si přírodní pleťovou vodu vyrobit doma a ještě ušetřit. Recepty na domácí pleťové vody podle typu pleti najdete v následujícím článku.

Co je potřeba

viz následující kroky

Krok 1

Pleťová voda je základním kosmetickým produktem, který pečuje o naši pleť. Pleťová voda slouží k dočištění pleti po použití odličovacího mléka či oleje nebo čisticího gelu. Odstraňuje případné zbytky make-upu a použitého odličovacího prostředku, dále pečuje o pleť, hydratuje, zklidňuje, vypíná, osvěžuje, atd., vždy záleží na použité bylince nebo jiné hlavní přísadě. Pleťovou vodu použijte každý večer po odlíčení a také každé ráno, aplikuje se pomocí vatového tamponku.

Krok 2

A jak na výrobu domácí pleťové vody podle typu pleti?

  • Levandulová pleťová voda pro citlivou a problematickou pleť

Do sklenice či lahvičky vložíme hrst sušené levandule, zalijeme ji 200 ml destilované vody a přilijeme 2 lžíce vinného octa, poté do tekutiny přidáme asi 5 kapek éterického levandulového oleje. Pleťovou vodu necháme stát na teplém místě, každý den ji protřepeme a po uplynutí 2-3 týdnů pleťovou vodu přefiltrujeme přes plátýnko. Levandule má protizánětlivé účinky, bojuje proti plísním a ekzémům, má relaxační účinky, hydratuje a dokáže regenerovat kožní buňky. Vinný ocet bojuje se záněty kůže, regeneruje pokožku, odstraňuje svědění, působí proti plísním. Obsahuje také AHA kyseliny, které fungují jako přírodní peeling, odstraňují odumřelé buňky a stimulují regeneraci elastinu a kolagenu. Vinný ocet je velmi vhodný pro citlivou a problematickou pleť.

Krok 3

  • Univerzální heřmánková pleťová voda pro všechny typy pleti

Heřmánek je univerzální bylina, jež regeneruje podrážděnou a zánětlivou pokožku, zmírňuje zarudnutí a nepříjemné svědění, tonizuje a oživuje pokožku, stahuje póry, působí proti akné, dermatitidám a vysušeným místům. Také navozuje pocit klidu, proto je vhodné užívat pleťovou vodu před spaním. A jak na to? Lžíci sušeného heřmánku zalijeme 50 ml 20% kosmetického lihu, necháme hodinu louhovat a poté přefiltrujeme přes plátýnko. Tekutinu dolijeme 150 ml destilované vody a můžeme používat.

Krok 4

  • Rozmarýnová pleťová voda pro mastnou pleť

Rozmarýn má silné protizánětlivé a hojivé účinky, osvěžuje a zklidňuje pleť. Pomáhá při vyrážkách, ekzémech a alergických reakcích. Pleť se po rozmarýnu přestává mastit a regeneruje se. Rozmarýnovou pleťovou vodu vyrobíme následovně: Do lahvičky nalijeme 20-30 kapek éterického rozmarýnového oleje, přilijeme zhruba 5 ml kosmetického 96% lihu, protřepeme a poté dolijeme destilovanou vodou.

Krok 5

  • Růžová pleťová voda pro zralou a suchou pleť

Růžová pleťová voda se hodí pro zralou a suchou i alergickou pleť. Má uklidňující a protizánětlivé účinky, hydratuje a regeneruje pleť. A jak na to?

Hrst okvětních plátků růže omyjeme, vložíme je do hrnce a zalijeme asi 250 ml destilované vody. Vodu přivedeme k bodu varu a ihned stáhneme, poté tekutinu necháme vychladnout na pokojovou teplotu a přefiltrujeme ji. Růžovou vodu nalijeme do vysterilizované lahve a jelikož neobsahuje alkohol, uchováváme ji v lednici a spotřebujeme do 2 týdnů.

Pro výrobu pleťové vody pro mastnou pleť můžeme použít také éterický olej rozmarýn nebo máta.

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.
  • Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, které jsou obsažené v podomácku připravené pleťové vodě.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-na-domaci-pletovou-vodu-podle-typu-pleti-diy.html