jaktak.cz

Jak přichystat smoothie z podzimního ovoce | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 5 až 10 minut

Smoothie je hitem posledních let. Jde o mixované tekuté ovoce nebo zeleninu. Díky této úpravě do sebe jsme schopni během chvíle dostat velkou dávku ovoce nebo zeleniny najednou. To oceníme především v této roční době, kdy je třeba tělo zásobovat velkými dávkami vitamínů a posilovat jeho imunitu. Nápoj obsahuje i velké množství vlákniny, která je prospěšná pro zdravý metabolismus. Do podzimní varianty se hodí všechno právě dozrávající ovoce. V následujícím receptu figurují jablka, hrušky, švestky a hroznové víno, krémovou konzistenci dodá banán, který zároveň i částečně plní funkci sladidla. Jako skvělý doplněk pak slouží chia semínka a podle chuti lze přidat i ostružinový sirup, případně samozřejmě i celé ostružiny.

Co je potřeba

Co budeme potřebovat:

  • 1 banán
  • 2 jablka
  • 1 hrušku
  • cca 200 g hroznového vína
  • 5 švestek
  • 1 lžíci ostružinového sirupu (lze nahradit medem)
  • 1 lžíci chia či lněných semínek
  • 2 lžičky citronové šťávy
  • vodu dle potřeby

Krok 1

Nejprve do hrnečku nebo mističky nasypeme chia semínka, zalijeme je trochou vody a necháme krátce nabobtnat. Mezitím si oloupeme banán, jablka a hrušku zbavíme jádřinců, švestky pecek. Pokud si nejste jisti výkonností svého mixéru, pro jistotu oloupejte jablka a hrušku, případně počítejte, že výsledný nápoj nebude mít úplně hladkou konzistenci.

Krok 2

Jablka jsou v tomto ročním období šťavnatá a pevná, jdou rozmixovat nejhůře, proto mixéru pomůžeme, když je nakrájíme na menší kusy. Jako první nasypeme do nádoby jablka, přidáme k nim banán a trochu vody, krátce promixujeme, aby jablka povolila. Potom přidáme ostatní ovoce, chia semínka, přilijeme trochu vody a důkladně mixujeme, celý proces může trvat i několik minut. Pokud máte opravdu výkonný mixér, klidně nasypte všechno ovoce najednou.

Krok 3

Jakmile vznikne hustý ovocný nápoj, zastříkneme ho trochou citronové šťávy a ještě ho podle chuti dosladíme, ideální jsou ovocné sirupy, ale vystačíte si i s medem. Podle vkusu můžete smoothie ještě naředit, abyste dosáhli požadované konzistence. Dále stačí už nápoj jen nalít do sklenic a zkonzumovat. Ať Vám chutná!

Pokud ho nechcete hned vypít, lze ho uchovat v ledničce. Při dodržení zásad o sterilitě sklenice a dobře těsnícím uzávěru by vám smoothie mělo vydržet i dva dny. Ideální je však ho vypít čerstvé.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-prichystat-smoothie-z-podzimniho-ovoce-recept.html