jaktak.cz

Jak udělat jednohubky s avokádovou pomazánkou a strouhanými vejci | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jednohubky s avokádovou pomazánkou a strouhanými vejci | recept. Avokádo má mimořádně vysoký obsah lehce stravitelných tuků (nenasycené mastné kyseliny), které příznivě ovlivňují cholesterol v krvi. Avokádo lze přidat do sladkých i slaných pokrmů, nebo jím nahradit máslo k namazání na pečivo. Na jeho chuť si musíte zvyknout, nejlepší je začít s jednoduchou pomazánkou. Avokádo se výborně doplňuje s vejci vařenými natvrdo nebo volským okem. Vyzkoušejte si připravit chutné jednohubky či chlebíčky s avokádovou pomazánkou a strouhanými vejci dle našeho receptu. Avokádovou pomazánku můžete směle využít i na silvestrovské pohoštění či při jiných slavnostních příležitostech.

Co je potřeba

  • 1 avokádo
  • česnek podle chuti (2-3 stroužky)
  • sůl
  • olivový olej (1 polévková lžíce)
  • natvrdo vařená vejce

Krok 1

Při nákupu avokáda se raději vyhněte plodům označeným nálepkou, že jsou vhodné ihned ke konzumaci. Avokádo není levná záležitost a mám s těmito zralými avokády nejednu špatnou zkušenost. Dužina ke konzumaci musí mít krémovou barvu bez hnědých skvrn. Zákazníci v obchodech bohužel plody mačkají a pak si domů přinesete avokádo, které není poživatelné. Výhodnější je koupit si ještě tvrdé ovoce. Při běžné pokojové teplotě změkne za několik dní.

Krok 2

Avokádo podélně ostrým nožem rozkrojte až k jádru a pak lehce pootočte půlkami proti sobě. Z jedné poloviny se oddělí pecka, z té druhé ji nožem vyjměte. Slupka avokáda je nepoživatelná, proto lžičkou vyberte dužinu a slupku vyhoďte. Pecku můžete zasadit, při troše štěstí budete mít hezký pokojový stromek. Avokádo osolte, přidejte olivový olej a prolisovaný česnek. Umixujte nebo rozmačkejte vidličkou. Dužina při delším stání tmavne, nebudete-li pomazánku podávat hned, přidejte několik kapek citronové šťávy.

Krok 3

Pomazánka se skvěle hodí na pečivo, můžete ji využít i na jednohubky či chlebíčky. Avokádovou pomazánku doplňte strouhaným vejcem uvařeným natvrdo.

Avokádo nepoužíváme k tepelné úpravě, hořkne.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-udelat-jednohubky-s-avokadovou-pomazankou-strouhanymi-vejci-recept.html