jaktak.cz

Jak na nepečené rumové kuličky | recept na vánoční cukroví

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 5 až 10 minut

Nepečené rumové kuličky | recept na vánoční cukroví. I pár dní před svátky lze dohnat přípravu cukroví. Třeba podle následujícího receptu si přichystáte nepečené rumové kuličky. V několika jednoduchých krocích zvládnete připravit nevšední a přitom skvělé cukroví, po němž se jen zapráší, do Silvestra určitě nevydrží. Spotřebujete na něj i nepovedené kousky jiného cukroví nebo si postačíte s klasickými dětskými piškoty nebo sušenkami. Vyzkoušejte nepečené rumové kuličky podle našeho receptu.

Co je potřeba

Co budeme potřebovat:

  • 200 g sušenek (nebo piškotů)
  • 3 lžíce rumu
  • 1 lžíci kakaa
  • špetku skořice (nemusí být)
  • 1 lžíci moučkového cukru (či dle chuti)

Krok 1

V prvním kroku si rozemeleme sušenky, klidně můžete využít nepovedené kousky pečeného cukroví a klidně i více druhů – např. linecké, perníčky, atd. Pokud však použijete již kakaové cukroví, není třeba do těsta následně přidávat další kakao. K sušenkové drobence následně přilijeme rum, přidáme podle chuti špetku skořice a trochu kakaa, aby se těsto dostatečně obarvilo.

Krok 2

Dále můžeme dosladit, ale není to úplně nutné, záleží i na výchozích surovinách, pokud máte dost sladké sušenky nebo cukroví, tak sladkou chuť zbytečně neumocňujte. Přilijeme rozpuštěnou čokoládu a důkladně všechno promícháme, aby vzniklo lepivé těsto, pokud by se vám zdálo, že lepí příliš, přidejte ještě trochu sušenkových drobečků.

Krok 3

Přichystáme si formu na pralinky nebo jen malé cukrářské košíčky. Do formy vtlačíme dostatečné množství těsta a důkladně uhladíme povrch. Pokud formičky nemáte, navlhčete si ruce a na dlani vyvalujte kuličky, které následně vkládejte do papírových košíčků. Připravené kuličky poté vložíme do lednice a necháme zatuhnout alespoň tři až čtyři hodiny. Následně je z formiček opatrně vyklepneme a umístíme do cukrářských košíčků. Díky použití formiček budou mít pravidelné tvary. Před podáváním uchovávejte vždy v chladu, nejlépe v lednici.

Na ozvláštnění chuti můžete přidat i namleté nebo na drobno nakrájené brusinky nebo sušené švestky.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-na-nepecene-rumove-kulicky-recept-na-vanocni-cukrovi.html