jaktak.cz

Jak podpořit růst řas | rady a tipy

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak podpořit růst řas | rady a tipy. Pokud jste nespokojená s délkou nebo objemem svých řas, jistě jste již vyzkoušela nejrůznější druhy řasenek a všemožné prostředky na podporu růstu řas. Je však možné, že i obyčejná surovina, kterou máte běžně doma, podpoří růst řas velmi účinně a bez zbytečné chemie. V následujícím článku najdete doporučení, jak upravit jídelníček a také několik tipů na přírodní prostředky, kterými si zajistíte dlouhé a husté řasy.

Co je potřeba

Viz další kroky

Krok 1

Jak upravit jídelníček, abyste podpořili růst řas?

Struktura řasy je (stejně jako u vlasů) tvořena proteinovým vláknem keratinem, který získáte konzumací rostlinných a živočišných bílkovin (např. masa, ryb, tofu či luštěnin). Dalšími důležitými látkami jsou vitamín C (citrusy či rajčata), vitamín A, jenž naleznete v jogurtu, vejcích či rybím oleji, a vitamíny skupiny B obsažené třeba v mléce a vejcích. Do svého jídelníčku zařaďte také potraviny obsahující vápník (mléčné výrobky, mák, ořechy, tofu a další). Růst řas podpoří i omega-3 mastné kyseliny, dopřejte si je ve formě rybího masa.

Krok 2

A jaké přírodní prostředky používané zevně na řasy Vám mohou pomoci?

  • Ricinový olej – ricinový olej se vyrábí ze semen skočce obecného a je známý pro své stimulační účinky. Pravidelné používání ricinového oleje Vám zajistí hustší lesklé řasy.
  • Mandlový olej – Mandlový olej Vám pomůže proti řídnutí řas.
  • Olivový olej s citronem – Olivový olej je bohatý na vitamín E a kyselinu olejovou. Podpoří růst řas i vlasů, a pokud do něj na 2 týdny naložíte citronovou kůru, obohatíte jej o cenné látky, které mají čisticí a stimulační účinky. Olivový olej může také přispět ke ztmavnutí řas.
  • Oleje můžete na řasy aplikovat pomocí vatového tamponku nebo důkladně vyčištěného starého kartáčku z řasenky. Večer před spaním naneste olej na odlíčené řasy a ráno jej pak smyjte teplou vodou.

Krok 3

  • Zelený čaj – Zelený čaj obsahuje flavonoidy podporující růst vlasů i řas. Neslazený zelený čaj naneste pomocí vatového tamponku na řasy a po 15 minutách je umyjte čistou vodou. Tento postup opakujte 2x denně.
  • Pro zdravé řasy je vhodné čas od času vynechat líčení. Večer pleť pravidelně důkladně odličte.                
  • Citronovou slupku můžete naložit i do jiných druhů olejů.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-podporit-rust-ras-rady-tipy.html