jaktak.cz

Jak vyrobit balzám na paty | návod

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Příčiny suchých rozpraskaných pat mohou být různé. Ať už se jedná o potíže způsobené genetickými dispozicemi, nedostatkem vitamínů či nadměrnou námahou, častým promazáváním rozhodně nic nezkazíte. Proces výroby hutného a hojivého balzámu je velmi jednoduchý a rychlý, navíc je přípravek zhotoven ze samých přírodních ingrediencí.

Co je potřeba

  • Hrnec, misku, špachtli, odměrky a váhu, nádobku na skladování balzámu
  • 20 gramů včelího vosku
  • 40 g bambuckého másla
  • 40 g kakaového másla
  • 40 ml avokádového oleje
  • 40 ml jojobového oleje
  • Tea Tree olej 2-3 kapky

Krok 1

Příprava ingrediencí

Základem oleje jsou vždy dva druhy olejů, dva druhy másel, včelí vosk a Tea Tree éterický olej. Kromě avokádového či jojobového oleje můžete použít klidně olivový či mandlový. Stejně tak některé z másel lze nahradit tuhým kokosovým olejem. Tea Tree olej se do balzámu přidává díky svým antiseptickým účinkům, ničí bakterie a zárodky plísní a působí preventivně proti zánětům, ke kterým mohou být paty náchylné. Pokud ale paty praskají do té míry, že mají tendenci krvácet, poté do balzámu Tea Tree olej raději nepřidávejte.

Krok 2

Postupné smíchání všech složek

Ve vodní lázni si na mírném ohni rozehřejte nejdříve včelí vosk. Práci si ulehčíte tím, že místo celého kvádru zakoupíte menší kousky, lépe se s nimi pracuje. Pokud máte větší kus, doporučuje se vosk nastrouhat, případně nakrájet. Ve vodní lázni nezapomeňte tající vosk občas promíchat. Když je skoro rozpuštěný, přidejte kakaové a bambucké máslo. Po smíchání těchto 3 složek vznikne zanedlouho homogenní směs, do které po důkladném zamíchání přilijte i oba tekuté oleje, tedy jojobový a avokádový. Po zhruba jedné minutě sundejte celou směs ze sporáku, nakapejte Tea Tree olej a vše ještě naposledy pořádně promíchejte. Opatrně obsah misky přelijte do skladovací nádobky a nechte zhruba 30 minut zatuhnout. Balzám by se měl skladovat na chladnějším a tmavším místě, prodloužíte tím tak jeho životnost.

Krok 3

Jak se balzám používá

Na čistou kůži, kterou jste případně předtím omyli a usušili, aplikujte každý večer před spaním balzám. Nakonec si natáhněte volné ponožky, nejlépe bavlněné a pohodlné.

  • Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, obsažených v podomácku připraveném balzámu na paty.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyrobit-balzam-na-paty-navod.html