jaktak.cz

Jak vybrat chůvičku

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Vývoj dětských chůviček šel v posledních letech výrazně kupředu. Ačkoliv stále seženete i jednoduché modely, čím dál tím víc se prodávají takové, které mají moderní design, přenáší i obraz, monitorují dech dítěte a umožňují rodičům na dítě mluvit. Maminky se většinou shodují, že chůvička je jednou ze základních věcí výbavičky pro mimiko, ale její výběr nemusí být kvůli rozmanité škále zrovna jednoduchý.

Jak se v nabídce chůviček vyznat a jaký typ vybrat?

Krok 1

To, zda si vyberete přístroj přenášející pouze zvuk, nebo i obraz, není většinou pro funkčnost chůvičky podstatné. Oba typy zařízení Vám udělají stejnou službu, plačící miminko uslyšíte (pohybujete-li se v dosahu) v každém případě.

 

Výběr chůvičky s videem má spíše psychologický efekt, rodiče nabývají dojmu, že když dítě vidí, mají ho lépe pod kontrolou. Tyto modely jsou také dražší.

Krok 2

Při koupi zařízení si určitě rozmyslete, kde všude ho chcete používat. V zásadě existují dva typy napájení, a to pomocí baterií a kabelem. Baterie Vám budou hodit například tehdy, pokud spí dítě v kočárku na zahradě, kde není zásuvka, nebo naopak Vy budete sedět na verandě a miminko spinkat v pokoji.

Některé chůvičky kombinují obě možnosti a dejte si také pozor na to, že se způsob nabíjení u rodičovské a dětské jednotky může lišit. Tedy to, že jedna povoluje napájení baterie, ještě neznamená, že to umožňuje i druhá.

Krok 3

Dosah určuje maximální vzdálenost mezi rodičovskou a dětskou jednotkou. Chůvičky mají dosah většinou zhruba 300 metrů, ale existují samozřejmě horší, nebo naopak lepší modely.

Krok 4

Některé chůvičky jsou vybaveny oboustranným provozem, který dítěti umožňuje slyšet rodiče z jiné místnosti. Vybrané typy umí pustit písničku na dobrou noc, promítnout obrázek na zeď a monitorovat dech dítěte.

Výjimkou nejsou ani chytré Wi-Fi chůvičky či modely, ke kterým lze dokoupit další dětské jednotky v případě, že máte víc dětí.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-chuvicku.html