jaktak.cz

Jak uvařit jemnou cuketovou polévku s hráškem a kukuřicí

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Svěže zelená a žlutou kukuřicí rozzářená cuketová polévka, která je v jemnosti podpořená mladým a svěže zeleným hráškem, ale i sladkou kukuřicí, je spolu s nádechem opečeného česneku opravdu skvostným, lehkým a v chuti jemným obědem.

Co je potřeba

  • ½ kg mladých cuket
  • 400 g hrášku
  • 1 velká konzerva kukuřice
  • 5-6 stroužků česneku
  • 2 hrsti čerstvé pažitky nasekané najemno
  • 600 ml zeleninového vývaru
  • 2 lžíce olivového oleje
  • sůl, pepř a špetka muškátového oříšku k dochucení

Na ozdobení před podáváním:

  • jemnou cuketovou polévku lze na talíři před podáváním ozdobit a současně dochutit rozdrobenou fetou či balkánským sýrem, nasucho opraženými slunečnicovými semínky, či rovněž nasucho opraženými krutonky (houstičkami)

Krok 1

Delikátnost této jemné cuketové polévce dodá především vůně opečeného česneku, který proto v hrnci na rozpáleném oleji opečte ze všeho nejdříve. Před vhozením do hrnce však oloupané stroužky česneku nakrájejte na čtvrtiny. Než k česneku přidáte další suroviny měly by být jednotlivé kousky krásně zlatavě opečené a rozvoněné.

Krok 2

Jamile je česnek dokonale opečený, přidejte k němu oloupanou a na kostky nakrájenou jemnou cuketu, kdy směs současně dle chuti osolte. Přibližně 3 minuty pak cuketu s česnekem restujte.

Krok 3

Poté podlijte zeleninovým vývarem, hrnec přiklopte, přiveďte k varu a pak na mírnějším ohni asi tak 5 minut duste.

Krok 4

K lehce povařené cuketě následně přisypejte svěže zelený mladý hrášek a společně další 2 minuty povařte.

Krok 5

Takto připravený zeleninový základ z jemné cukety a svěže zeleného hrášku pak rozmixujte tyčovým mixérem dohladka a polévku rozzářete slitou kukuřicí z konzervy a současně dochuťte najemno nasekanou čerstvou pažitkou, pepřem a muškátovým oříškem. Dle chuti můžete i dosolit, případně doředit vodou či dalším zeleninovým vývarem, a to do vámi oblíbené konzistence. Vše společně už jen minutku prohřejte a servírujte.

Svěže zelenou a v chuti jemnou cuketovou polévku můžete na talíři před podáváním dochutit a patřičně zvýraznit rozdrobenou fetou či balkánským sýrem, ale také nasucho opraženými slunečnicovými semínky či krutonky.

  • Takto připravená svěže zelená a kukuřicí rozzářená cuketová polévka je v chuti sama o sobě úžasně jemná, ovšem i přesto lze jemnost ještě podpořit a umocnit A to smetanou na vaření nebo čerstvým smetanovým sýrem typu žervé či Lučina, které k cuketové polévce přidáte až na úplný závěr. Nejen, že cuketovou polévku zjemní a dodají smetanový nádech, ale současně i zahustí a polévka tak více zasytí.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-uvarit-jemnou-cuketovou-polevku-s-hraskem-kukurici.html