jaktak.cz

Jak vyzrát na migrénu přírodní cestou

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Trápí vás bolesti hlavy nebo migréna a nechcete stále užívat tablety na bolest? Zkuste využít sil přírody a ulevit své migréně přírodní cestou. Jak vyzrát na migrénu přírodní cestou? Porádí Vám následující řádky.

 

Co je potřeba

Ingredience na tinktury z kopretiny řimbaby:

  • hrst natě z řimbaby
  • konzumní líh
  • uzavíratelnou sklenici

Krok 1

Nejznámější a nejúčinnější bylinou na migrény je bezesporu kopretina řimbaba. Tato trvalka kvete od června do září malými bílými kvítky se žlutým terčem uprostřed. Sbírá se kvetoucí nať, kterou sušíme ve stínu. Čerstvé listy můžeme užívat po celé vegetační období. Kopretina řimbaba v prvé řadě tlumí bolest, je velmi vhodná proti bolestem hlavy, migréně a menstruačním bolestem. Uvolňuje křeče svalového a nervového původu.

Krok 2

Jak si připravit tinkturu z kopretiny řimbaby?

Hrst čerstvé natě z kopretiny řimbaby nakrájíme nadrobno. Natí naplníme sklenici zhruba do 1/5 a zalijeme ji 65% konzumním lihem, případně vodkou či slivovicí. Sklenici necháme stát na slunci alespoň měsíc. Denně protřepáváme a nakonec přefiltrujeme přes plátno. Tinkturu užíváme takto: při nástupu migrény asi 10 kapek a poté každou půl hodinu dalších 10 kapek až do ustání bolesti či do celkového počtu 50 kapek. Při akutních bolestech a křečích lze vzít 1-2 kávové lžičky jako jednorázovou dávku.

Krok 3

Kopretina řimbaba působí také jako prevence migrény, stačí denně sníst jeden čerstvý list řimbaby. 2-3 listy denně pak působí jako lék na migrénu.

Krok 4

Dalšími bylinami vhodnými pro prevenci či léčbu migrény jsou andělika lékařská, majoránka zahradní. V aromaterapii dále využijeme odvar z levandule, který inhalujeme. Levanduli nebo rozmarýn ve formě éterického oleje můžeme také kápnout do koupele.

Krok 5

Pro předcházení vzniku migrény masírujeme spánky levandulovým či meduňovým olejem. Jak vyrobit domácí levandulovou mast nebo domácí levandulový olej? Čtěte zde: Jak na domácí levandulovou mast a levandulový olej | DIY

Krok 6

Jako prevenci a součást léčby se doporučuje zvýšit příjem hořčíku (nalezneme ho např. datlích, banánech a meruňkách), vápníku (velké množství vápníku obsahuje např. mák, chia semínka či mořské řasy), omega 3 mastné kyseliny (najdeme je v tučných rybách a ořeších). Vhodným doplňkem je také pupalkový olej.

Při pojídání čerstvých listů mohou v ústech vzniknout vyrážky či vřídky. Citlivější osoby si mohou lístky předem usmažit.

  • Sklenice na tinkturu z kopretiny řimbaby nesmí být tmavá.
  • Kopretinu řimbabu by neměli užívat lidé s poruchou srážlivosti krve a těhotné ženy.
  • Užití bylin doporučujeme konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, obzvláště pak užíváte-li nějaké léky.
  • Bylinky se nedoporučují užívat dlouhodobě.
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyzrat-na-migrenu-prirodni-cestou.html