Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat squashovou raketu | rady

Jak si vybrat squashovou raketu | rady

Jak si vybrat squashovou raketu | rady. Milovníků squashe, zábavného a dynamického sportu, v ČR stále přibývá. Je to jeden z mála sportů, kde se i neprofesionální hráč může zúčastnit soutěžních turnajů. K tomu, abyste při hře odváděli lepší výkony, vám může pomoci i kvalitní raketa. Výběr nového vybavení na squash může být oříškem. Existuje ale několik základních informací, které vám při nakupování pomohou.

1

Jaký jsem hráč? Nejprve zvažte, jaký jste typ hráče a jak často hrajete. Pokud chodíte na kurt dvakrát do roka, nemá smysl si kupovat drahou, grafitovou raketu. Příležitostným hráčům se začátečnickou technikou postačí levnější, hliníkové rakety. Jsou těžší, netlumí vibrace, ale na druhou stranu vynikají odolností a razantním odpalem. Pokud vás squash nadchl, hrajete často a chcete se technicky zlepšovat, určitě uvažujte o koupi rakety vyrobené z grafitu. Grafit je většinou ve směsi s kovem, nebo skleněným vláknem. Takové squashové rakety jsou lehčí, tužší a podporují techničtější typ hry. Odpal sice není tolik rázný, zato můžete s rukou velmi rychle pohybovat. Lehčí rakety jsou vhodné pro ženy. Děti by měly mít co možná nejméně vážící. Naopak muži mohou zvolit těžší varianty.

2

Jaký mám odpal? Raketu si vybírejte i podle typu vaší hry. Pokud jste průměrný hráč, máte standardní váhu a kondici, pořiďte si raketu s těžištěm uprostřed (even balance). Patří k nejprodávanějším typům. Jste-li už techničtěji zdatnější, zvolte raketu s těžištěm do hlavy (head heavy). Ačkoliv se většinou jedná o lehčí varianty raket, váš odpal bude mít větší razanci. Při hře budete potřebovat dobrou svalovou výbavu a fyzičku. V případě, že si chcete koupit raketu, která váží víc, volte raději těžiště v držadle (head light). Ačkoliv nebudou vaše odpaly tak výrazné, bude se vám s těžší raketou lépe hrát. Pomůže vám to při techničtěji náročnějších prvcích.

3

Jakou si vybrat hlavu? Pro začátečníky a děti se hodí squashové rakety s kapkovým tvarem hlavy s napojením přímo na tělo, bez vidlice. Raketa, kde se hlava napojuje na tělo vidlicí, je vhodná pro pokročilé.

4

Další možnosti halových sportů

Chcete-li vyzkoušet jiný sport, vrhněte se na badminton. Je to velmi rychlá hra a méně namáhá kolenní klouby. Badminton nepatří jen na pláž k vodě. Můžete jej trénovat v hale a celkem rychle si zlepšit fyzičku. Míček nesmí při hře spadnout. Zápas probíhá na kurtu podobném tenisovému. Badmintonové rakety jsou lehčí než squashové. Pokud budete mít problém zahrát míček přes celé hřiště, zvolte raketu měkčí. S tvrdým tělem budete mít i tvrdý odpal.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se módně obléct do posilovny | tipy
Jak se módně obléct do posilovny | tipy
Jak se módně obléct do posilovny | tipy. Móda do posilovny? Pořiďte si kvalitní pomocníky. Cvičit ve fitness centru se dá i naboso v bílém tílku se sp…
Jak poznat Beskydy | tipy
Jak poznat Beskydy | tipy
Jak poznat Beskydy | tipy. Poznat moravské Beskydy by asi mělo patřit k všeobecnému vzdělání. Nebo ke vzdělání vlasteneckému? Dovolená v Beskydech nes…
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy. Při výběru psacího stolu je důležitá nejen cena a estetická stránka, ale také komfort a zdravotní hledisko. Nevho…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.