Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dětskou matraci | rady

Jak vybrat dětskou matraci | rady

Jak vybrat dětskou matraci | rady. Jistě není třeba rodičům zdůrazňovat, že výběr dětské matrace ovlivňuje zdravý růst a vývoj dítěte. To ale neznamená, že pro jeho kvalitní spánek je nezbytné kupovat tu nejdražší postelovou matraci.

Co je potřeba

Řídit se pouze nejnižší cenou dětské matrace, je jako sázet v loterii. K výběru matrace zapojte selský rozum, vyhledejte odborníka a zjistěte si alespoň všeobecné informace o druzích matrací, použitých materiálech a dopadech na zdravý vývoj dítěte.

1

Dbejte bezpečnosti a vyberte vhodnou velikost. Velikost matrace musí být přiměřená postýlce – matrace musí pevně zapadnout do postýlky a mezi rámem postele a matrací by neměly být očividné mezery. Jak poznat správnou velikost matrace? Pokud dokážete do prostoru mezi postýlkou a dětskou matrací strčit dva prsty, je matrace malá, a tudíž nevhodná. Vnitřní prostor dětské postýlky si zapište.

2

Kupte dětskou matraci, která je řádně a podrobně označena. Vodítkem mohou být certifikáty kvality, které byly danému výrobci matrací uděleny. Zvyšte opatrnosti u matrací z Polska.

3

Vyberte tvrdou až středně tvrdou matraci. Obecně platí, že matrace pro děti by měla být z tuhé konstrukce. Nevyhovující je měkká matrace. Dítě je ve vývinu a pevná opora páteře je pro něj důležitější než kdy jindy.

4

Myslete na zdravý růst dítěte. Zapomeňte proto na tvarování a zónovou konstrukci matrace. Např. matrace s ramenní vyměkčenou zónou může být vhodná pro dospělé, pro děti ale nikoliv. Pro děti vyberte matraci s celistvou ložnou plochou bez prořezů. Jednak se dítě během noci přetočí vícekrát než dospělý člověk, a jednak dítě roste a měkčené zóny matrace logicky pozbývají smysl.

5

Vyhněte se chemickému lepení. Zvláště při výběru matrace pro děti nepodceňujte materiál vnitřního bloku potahu, matrace i jejich prodyšnost. Dítě během noci povrch matrace ožužlává, slintá a pomočuje se. Odvod vlhkosti a odvětrávání je důležité pro hygienu matrace. Použité materiály by měly být hypoalergenní, vhodné na citlivou pokožku. Vyhledávané jsou např. kokosové matrace, molitan vylučte.

6

A praktická rada na závěr. Kupte matraci se snímatelným potahem a možností praní v pračce.

Nakupujte matrace, postele a nábytek tam, kde tomu skutečně rozumí. Rothwell International – největší internetový obchod s nábytkem, profesionální tým poradců pro zdravé spaní, doprava nad 4 000 Kč zdarma. Navštivte www.rothwell.cz.

Tipy

Nejste si výběrem dětské matrace jistí? Je vhodné osahat si několika modelů a odzkoušet jejich vlastnosti v kamenném obchodě. Nakupovat ale už můžete úsporně přes internet.

Užitečným doplňkem je chránič matrace. Jedná se o podložku s bavlněným povrchem a PVC zátěrem, která chrání matraci před znečištěním tekutinami.

Varování

Před výběrem dětské matrace se vždy poraďte s odborníkem. Ušetříte tím peníze a možná i zdraví dítěte.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat polštář a matraci | rady
Jak si vybrat polštář a matraci | rady
Jak si vybrat polštář a matraci | rady. Postel – nejoblíbenější místo odpočinku, kde každý tráví přibližně třetinu své existence. Pohodlné lůžko předs…
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady. Potřebujete koupit novou matraci a přemýšlíte, jak a kde začít? Výběr nové matrace není úplně jednoduchou záležito…
Jak si vybrat futon
Jak si vybrat futon
Futon je tenká, ručně vyráběná matrace z přírodních materiálů, mimořádně skladná, pohodlná a variabilní. V Japonsku má dlouholetou tradici, a i když s…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.