jaktak.cz

Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spojujícího město se Severním mořem. Kanály však daly městu život, protože umožnily vysušit bažiny, na kterých bylo město stavěno. Voda je tu proto všude přístupná, protože voda a námořní obchod byly hlavním zdrojem rozvoje města.

Krok 1

Zajistěte si letenky do Amsterodamu a ubytování. Někdy to je ve městě problém, ale s pomocí některé cestovky si vždy poradíte. Amsterdam za trochu námahy stojí.

Krok 2

Symbolů Amsterodamu je několik, třeba ony již zmíněné kanály, ale také drahokamy, noční život či obří nápis I Amsterdam před Rijskmuseem v centru města a jistě najdeme i další. Obecně dýchá město svobodou, uvolněním, rovnoprávností.

Krok 3

V 60. letech 20. století byl Amsterodam dostaveníčkem hippies, "dětí květin" a také alternativního životního stylu. Dodnes z toho těží narkomani, protože vláda je k prodeji drog benevolentní a tak jsou turisty vyhledávány coffeeshopy s prodejem lehkých drog. Noční život si většinou spojujeme se čtvrtí "červených luceren".

Krok 4

Amsterdam je městem muzeí, Rijksmuseum - Národní muzeum s Rembrandtovou Noční hlídkou, Muzeum Van Gogha s jeho obrazy, Dům Anny Frankové s místnostmi, kde se ukrývala před fašisty, Stedelijk Museum se současným uměním a konečně Muzeum hašiše. Není to výčet úplný, je tu muzeum námořní, tropické, židovské, hausbótů, městské, voskových figur a mnoho dalšího.

Krok 5

Město má i významné památky, náměstí Dam s královským palácem a Novým kostelem, kde byli korunování holandští králové, ženský klášter Begijnhof. Pamětihodností je třeba brusírna diamantů Gassan Diamonds, budova burzy dnes s muzeem, stovky mostů a třeba čtvrť Jordaan s kavárničkami, galeriemi a obchody s hudbou a sobotním velkým trhem.

Krok 6

Po celý rok se koná v Amsterdamu řada akcí a každý návštěvník si rozhodně přijde na své. Pro milovníky divadla nabízí město téměř 50 divadel, ale jsou tu i představení v angličtině. Po ulicích můžeme vidět desítky umělců, v barech a kavárnách hrají živé kapely. Doporučujeme návštěvu města 30. dubna o svátku královny, kdy se město změní na jednu z největších světových street party.

Krok 7

Projedete-li se lodí na kanálech, projdete-li se po náměstích, ulicích a mostech, jen těžko můžete říct, že jste si Amsterdam nezamilovali. Jestli to však nechcete, vyhněte se mu velkým obloukem.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-nezamilovat-do-amsterodamu-tipy.html