Přejít k hlavnímu obsahu

Srovnání současných iPhonů: Který si pořídit?

31. Prosinec 2021

Ještě před několika lety byla nabídka telefonů značky Apple poměrně štíhlá a díky tomu i velmi přehledná. V poslední době ale Apple počet představených telefonů v každém roce postupně navyšuje. Jak si z aktuální nabídky vybrat správný model?

Chcete jen to nejlepší? Modelová řada iPhone 13 je tu pro vás

Letošní modelová řada chytrých telefonů od Applu nese v označení číslovku 13. Celkem však byly představeny čtyři modely:

  • iPhone 13,
  • iPhone 13 mini,
  • iPhone 13 Pro,
  • iPhone 13 Pro Max.

Jak již názvy jednotlivých telefonů částečně napovídají, liší se velikostí a funkční výbavou.

Základní modely bez přívlastku „Pro“ jsou určeny masovému publiku. Jde o telefony, kterými Apple cílí na běžné uživatele, kteří zkrátka potřebují kvalitní mobilní telefon pro každodenní použití. Vybírat přitom mohou ze dvou variant velikostí – iPhone 13 má displej o úhlopříčce 6,1″, iPhone 13 mini pak 5,4″. Vlastníte-li starší iPhone, nenechte se zmást relativně vysokými čísly. Zejména iPhone 13 mini patří na trhu k nejmenším modelům a obrazovka přesahuje 5 palců díky tomu, že vyplňuje prakticky celou přední stranu telefonu.

Nemusíte se obávat toho, že by tyto dva modely byly nějakým způsobem „ošizené“. Jde stále o prémiové telefony od Applu s nejnovějším čipem, skvělým displejem, plnohodnotným systémem iOS, dlouhodobou výdrží baterie a skvělým fotoaparátem.

Modely iPhone 13 Pro a Pro Max cílí na nejnáročnější uživatele. Těm nabídnou kromě luxusnější ocelové konstrukce také například nový ProMotion displej s vyšší obnovovací frekvencí, tři objektivy fotoaparátu či pokročilejší funkce pro záznam videa. Model Pro Max, jak již název napovídá, nabídne navíc obrovský displej o uhlopříčce 6,7″ oproti 6,1″ u menšího modelu Pro.

Chcete iPhone s dobrým poměrem cena/výkon?

Jestliže máte zájem o to nejlepší z hlediska poměru cena/výkon, pak pro vás kromě modelu iPhone 13 mini může být dobrou volbou také loňská modelová řada iPhone 12. Po designové ani technické stránce nejde o výrazně horší telefony, jednotlivé modely však po představení letošních telefonů dostaly příznivější cenovky.

Chcete-li pak cenově dostupný telefon s moderním designem a displejem přes celou obrazovku, je aktuálně nejlevnějším modelem v nabídce dva roky starý iPhone 11. Opět nejde o vůbec špatnou volbu, telefon vám bude nepochybně velmi dobře sloužit řadu let. Telefony od Applu lze díky kvalitnímu hardwaru a dlouhodobým aktualizacím iOS zcela bez problémů používat i 5 až 6 let od uvedení na trh.

Jdete po ceně? Apple myslí i na vás

Pokud chcete co nejlevnější nový telefon značky Apple, sáhněte po modelu iPhone SE. Ten nabízí starší design známý například z modelu iPhone 8. Uvnitř je ale (stejně jako v iPhonu 11) čip A13 Bionic. Kromě toho telefon disponuje klasickým tlačítkem „home“ s Touch ID. Stále tak jde o nadprůměrně vybavený telefon za velmi zajímavou cenu.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat odposlech telefonu | rady
Jak poznat odposlech telefonu | rady. Telefony používá každý, ale ne každý ví o tom, že je sledován. Veškeré telefonní záznamy jsou archivovány v data…
Jak nakupovat a na nic nezapomenout?
Brouzdáte mezi regály v supermarketu a přemýšlíte, co vhodit do nákupního vozíku. Co vám doma chybí? Máte sice lísteček, ale stoprocentně nakonec zjis…
Jak instalovat mapy do navigace | rady
Jak instalovat mapy do navigace | rady. GPS navigace je skvělý vynález, který nás již mnoho let provází na cestách. Každá navigace již při zakoupení o…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.