Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cvičit na eliptickém trenažéru | rady

13. Říjen 2020

Jak cvičit na eliptickém trenažéru | rady. Eliptický trenažér je oblíbený posilovací stroj, který zvyšuje kondici a pomáhá zlepšit krevní oběh. Tento posilovací stroj simuluje běh, narozdíl od klasického běhu je ale šetrný ke kloubům, protože pohyb nohou probíhá v elipsách. Většina eliptických trenažérů pak má madla, kterými lze pohybovat a zapojit tak i horní polovinu těla. Popíšeme v jednoduchých krocích, jak se eliptický trenažér používá.

1

Přečtěte si návodem k obluze eliptického trenažéru a seznamte se s umístěním ovládacích tlačítek předtím, než začnete šlapat.

2

Postavte se na eliptický trenažér tak, abyste měli každou nohu na správném pedálu, pravá na pravý pedál, levá noha na levý pedál.

3

Uchopte rukama rukojetě, pravou rukou pravou rukojeť, levou rukou levou rukojeť.

4

Začněte se přesouvat "dopředu", odrazovým pohybem aktivujete zařízení.

5

Vyberte si program, který chcete použít.

6

Zadejte do posilovacího stroje údaj o aktuální hmotnosti, abyste zjistili přesný kalorický výdej při cvičení. Mezi požadované informace také může být věk.

7

Nastavte dobu, po kterou chcete trénovat. Většina zařízení umožňuje nastavit nejvýše 60 minut.

Je důležité při cvičení na stroji udržet vzpřímený postoj. Při skrčeném postoji totiž snižujete celkovou tělěsnou aktivitu, a tedy i samotný výdej kalorií.

Před záhajením cvičení je vhodné poradit se se svým lékařem.
Nesnažte se z eliptického trenažéru vystoupit, pokud je v pohybu. Dbejte pokynů výrobce.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zhubnout na rotopedu | rady
Jak zhubnout na rotopedu | rady. Už jste si pořídili rotoped? Nejedna reklama slibuje při používání rotopedu štíhlejší a pevnější postavu. Cvičením na…
Jak zhubnout při cvičení doma | tipy
Jak zhubnout při cvičení doma | tipy. Cvičení doma má několik výhod. Cvičit můžeme v kterémkoli čase, při jakémkoli počasí a v každém věku. Tisíce náv…
Jak vybrat posilovací lavici | rady
Jak vybrat posilovací lavici | rady. Ochablost zádových a břišních svalů je nejčastější příčnou bolesti zad. Posilovací lavice pomáhají při vhodném po…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.