Přejít k hlavnímu obsahu

Jak koupit správnou domácí tiskárnu

26. Červenec 2018

Tiskárna u počítače je dnes jak ve firmách, tak i v domácnostech jakousi samozřejmostí. Jestliže uvažujete o jejím pořízení i vy, měli byste být velmi pečliví. Na trhu se nachází hned několik druhů tiskáren vyznačujících se různou kvalitou tisku, rozličnými cenami a charakterem provozu či technologií. Právě z toho důvodu vám v následujících řádcích poradíme, jak vybrat tu správnou. Zaměříme se přitom hlavně na technologii samotného tisku.

1

Jehličkové tiskárny fakticky mizí

V minulosti byly poměrně rozšířené jehličkové tiskárny. Bylo tomu tak ale hlavně proto, že žádná jiná technologie neexistovala, anebo byla neskutečně drahá. Dnes je najdeme už pouze v minimalistickém pojetí, kdy slouží při tisku různých malých potvrzení a účtenek. Jinak se po nich ani nedívejte. 

2

Inkoustové modely

Tyto tiskárny se vyznačují minimální pořizovací cenou, nicméně poměrně markantními náklady spojenými s tiskem. Při nákupu se řádově dostanete na několik stovek korun. Pokud ale budete nakupovat tonery do tiskárny HP, Canon či jiné, můžete si být jistí tím, že se nebude jednat o zrovna levnou záležitost. Spotřeba barvy je navíc vcelku vysoká. Problémy u takovéto tiskárny nastávají také se zasycháním inkoustu v tryskách. Jejich čištění je nákladné. Když tisknete, musíte zpravidla čekat na to, až inkoust zaschne. Tím se proces zpomaluje.

3

Laserová technologie hraje prim

Optimální záležitost. Laserové tiskárny jsou již dnes cenové dostupné a investice do kteréhokoli modelu se vyplatí. Pokud se chystáte na vypracování rigorózní práce nebo jakéhokoli velkého jiného úkolu, určitě je vhodné mít třeba multifunkční centrum složené z laserové tiskárny a skeneru. Laserový tisk je rychlý, levný a z hlediska kvality fakticky nepřekonatelný. S jednou náplní dokážete vytisknout klidně i několik set stran.

 

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Hledáte netradiční dárek pro tátu?
Vybíráte dárek pro tátu, ale nevíte si rady, jaký dárek vybrat? Když se táty zeptáte, jaký dárek by si přál, odpoví, že všechno má a že nic nepotřebuj…
Koupit repasovaný notebook se vyplatí
Počítač má doma už skoro každý. Někdo ho používá ke hraní, jiní si s jeho prostřednictvím shánějí přes internet různé druhy informací, další zase potř…
Jak vybírat notebooky?
Počítače jsou součástí našeho života, a i když s nimi nepracujete, slouží k běžnému dennímu užívání. Máme v nich potřebné dokumenty, fotografie, videa…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.