Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na zahradě zaplašit myši

22. Červen 2019
Jak na zahradě zaplašit myši

Pocit bezmoci, jakmile přijdete k zahrádce a spatříte tu zkázu, kterou způsobují hraboši, zná asi každý zahrádkář. Vesele podhrabují rostliny, které jste s takovou péčí pěstovali. A přitom rostlina, která nemá kvůli hrabošům kořeny v půdě, většinou zahyne. Co tedy dělat, abyste ochránili vaši zahradu? Existuje něco jako strašák na myši, který si můžete velmi jednoduše vyrobit. Sice to není na zahrádce žádná ozdoba, ale myši se ho skutečně bojí.

1

Sežeňte si pet láhve

Strašáka vyrobíte jednoduše z prázdné pet láhve (nejvhodnější jsou 1,5 litrové). Jejich množství závisí na velikosti vašich záhonů i velikosti vaší zahrádky celkově. Na přiměřeně velký záhon je vhodné umístit minimálně tři strašáky.

2

Sežeňte si dráty

Dráty by měly být minimálně 60 cm dlouhé a přiměřeně silné, aby unesly pet láhev. Drátů je nutné sehnat stejné množství jako pet lahví.

3

Vyrobte si vlastního strašáka

Drát zasaďte asi 15 – 20 cm do země a na něj nasaďte pet láhev. Jakmile zavane i sebemenší větřík, pet láhev se rozklepe. Tím nejen způsobí hluk (jakési ťukání), ale pohybující se drát rozvibruje částečně i půdu kolem strašáka. Myši se pak budou bát do takového místa jít a vaše zahrádka zůstane nepoškozená.

Tipy

Lze vytvořit i variantu takového strašáka, který bude pro změnu plašit ptáky. Ptáci ohrožují vaši zahrádku tím, že mohou vyzobávat semena, která se ještě nestačila ujmout. Pet láhve určené pro strašení ptáků je nutné upravit. V horní části pet láhve vyřízněte podélně vedle sebe jakási tři okénka. Nevyřízněte je ale úplně, nechte jednu jejich svislou část spojenou s pet láhví a ohněte tuto část tak, aby odstávala do prostoru. Pet láhev bude se třemi takhle upravenými „okénky“ vypadat jako takový podivný větrník. Bude ale i tak fungovat. Jakmile nasadíte pet láhev na drát a zafouká vítr, pet láhev se roztočí. Ptáci se budou bát do takového místa přiletět, protože budou mít pocit, že se na té zahrádce „něco hýbe“.

Autor: Nikita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit octomilek | návod
Jak se zbavit octomilek | návod
Jak se zbavit octomilek | návod. Objevily se ve vaší domácnosti drobné mušky, rádi byste se jich zbavili, ale nevíte, jak na to? V následujícím článku…
Jak pěstovat „pomlázkovník“
Jak pěstovat „pomlázkovník“
Jak pěstovat „pomlázkovník“ | rady a tipy. Jestliže se chystáte plést letos na Velikonoce pomlázky, zhotovte si jednu navíc. Zkuste si z ní…
Jak pěstovat medvědí česnek
Jak pěstovat medvědí česnek
Jak pěstovat medvědí česnek | rady a tipy. Medvědí česnek je oblíbená jarní bylinka, která sice roste i ve volné přírodě, neměla by se však trhat ve v…
Jak vyrobit věnec na hrob
Jak vyrobit věnec na hrob
Památka zesnulých, lidově dušičky, připadá na den 2. listopadu. První dušičky se slavily ve Francii v klášteře Benediktů v Cluny roku 998. Odtud se sv…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.