Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se dostat na vysokou školu | rady

Jak se dostat na vysokou školu | rady

Jak se dostat na vysokou školu | rady. I když stoupá počet přijatých uchazečů o vysokoškolské studium, ne každý vysokoškolák studuje svůj vysněný obor. Obvykle to je zapříčiněné nedostatečnou přípravou na přijímací zkoušky či vysokým zájmem o konkrétní obory. Poradím vám, jak se dostat na vysněnou vysokou školu krok za krokem.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Zdravím Oto, myslíte 8. třídu základní školy? Je rozumné už dopředu uvažovat o vysoké škole, nicméně vysoká škola při přijímacím řízení nezohledňuje známky ze základní školy. Zato ze střední některé ano, a proto se snažte na střední škole, díky tomu se Vám mohou otevřít dveře na vysokou školu samy.

AMOS KamPoMatu… (neověřeno) | Út, 01/21/2014 - 15:24

Přes 16 let přípravujeme studenty na vysoké školy, zdarma Vám rádi poradíme:

http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/jak-vyplnit-prihlasku-na-vs-v…

Cíl pro letošní rok - udělat maturitu a přijímačky?

Novoroční předsevzetí nejsou nic pro vás? Minimálně jeden cíl ale letos určitě máte - složit maturitu a možná i přijímací zkoušky na vysokou školu. Oba termíny jsou už nepříjemně blízko. Jestli jste ještě nezahájili přípravu, máte teď poslední šanci začít naplno, organizovaně a se zkušenými lektory, kteří úspěšně připravili stovky studentů před vámi. Maturitní kurzy i přípravné kurzy k přijímačkám zahajují už v lednu v Praze a Brně, případně si můžete vybrat desítky učebnic a materiálů k přípravě na maturitu nebo přijímačky.

Read more: http://www.kampomaturite.cz/#ixzz2r2jIQ1Yq

Ota (neověřeno) | Čt, 06/30/2011 - 12:25

Dobrý
chtěl bych se zeptat, jaká je šance, že se dostanu na vysokiu školu, když jsem v 8. třídě v 1. pololetí měl tři trojky a to z Německého jazyka, Zeměpisu a Fyziky. V 2. pololetí jsem měl trojky dvě a to z chemie a matematiky. V 1. pololetí deváté třídy jsem měl čtyři dvojky, tudíž vyznamenání. Přál bych si jít na VŠ se zaměřením na managment. Hádám, že mé śance pro přijetí jsou téměř nulove.
Děkuji za odpověď

Jája (neověřeno) | Po, 07/09/2012 - 17:37

Chtěla bych se zeptat jak je to se stipendii. Sice jsem teprv v tercii (osmá třída), ale chtěla bych to vědět už teď. Jak moc musí být ten člověk dobrý nebo vynikat aby ho dostal?
Předem díky za odpověď.

Michal Zoubr (neověřeno) | Čt, 01/06/2022 - 21:46

Potvrzuji, že hlavně 4. bod je základ. Vážně se vyplatí věnovat přípravě dost času a neodkládat to až na poslední chvíli, protože studium na vysoké škole má vliv na celý zbytek života, tak je dobré studovat na té, co si opravdu přejete :-) Pokud se chystáte na SCIO testy, určitě zainvestujte do učebnic a online kurzů, protože tyto testy jsou dost specifické a znát dopředu jejich strukturu a typ otázek dělá hodně. Za mě mohu doporučit. Přeji všem hodně štěstí!

Aneta (neověřeno) | Po, 01/12/2015 - 19:09

Zdravím, neví někdo z vás, jak moc jsou důležité známky, abych se dostala na fildu v Olomouci?

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.