Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a proč studovat titul BBA | rady

Jak a proč studovat titul BBA | rady

Jak a proč studovat titul BBA | rady. Možná jste už slyšeli o titulu BBA, ale stále si pod tímto pojmem nedokážete představit, co tento titul zahrnuje. Vyplatí se vystudovat tento titul? A co vůbec studium obnáší?

1

Základní informace o titulu BBA

Zkratka BBA vyplývá z anglického Bachelor of Business Administration, což ve volném překladu znamená bakalářské studium v obchodní administrativě. Navazujícím titulem je MBA (Masters of Business Administration). Tyto tituly by se daly přirovnat k českým vysokoškolským titulům Bc. a Mgr. Titul BBA je profesní, nikoli akademický. Uvádí se za jménem a získání tohoto titulu doprovází získání certifikátu.

2

Pro koho je studium BBA určeno?

Studium BBA je určeno zejména absolventům středních škol s minimální či žádnou manažerskou praxí. Titul BBA absolventům usnadňuje hledání zaměstnání díky své prestižnosti, může zajistit vyšší plat a rovněž přináší možnost získat práci v zahraničí. Absolventi mohou najít uplatnění ve veřejné správě a na pozicích asistentů a administrativních pracovníků.

3

Znalosti a dovednosti k nezaplacení

Studium programu BBA přináší teoretické poznatky v oblasti managementu, marketingu, personalistiky či práva. Důraz je kladen zejména na rozvíjení praktických dovedností, které jsou v dnešní době velice důležité. Studenti se tak učí např. psát jednoduché obchodní smlouvy, komunikovat se soudy, státní správou a dalšími orgány.

4

Program BBA v ČR

V České republice lze tento titul vystudovat na několika školách. Často jde o zahraniční vysoké školy či jejich pobočky. Jednou z takových škol je například European Business School (ebschool.cz) s pobočkou v Praze. Výhodou tohoto typu studia je individuální přístup ke studentům a již zmíněné zaměření na uplatňování poznatků v praxi.

5

Výuka pro samouka

Délka studia BBA programu trvá nejčastěji 1 rok (tj. 2 semestry). Jedná se o studium ve formě samostudia s e-learningovou podporou. Student musí splnit několik studijních povinností, které konzultuje se svým lektorem. Průběžně odevzdává seminární práce s vypracovanými úkoly. V ČR probíhá výuka nejčastěji v českém jazyce, můžeme se však setkat s kombinací s anglickým jazykem.

6

Co předchází získání titulu?

Celé studium je ukončeno obhajobou tzv. disertační práce a ústní závěrečnou zkouškou. Zkouška probíhá tradičně před komisí a studenti si losují nejčastěji tři okruhy z učiva. Cílem závěrečné zkoušky je prověřit, zda student porozuměl problematice a zda je schopen získané poznatky aplikovat do praxe.

7

Nebojte se zainvestovat do vzdělání

Cena studia programu BBA v České republice se dosti liší. Závisí především na prestižnosti školy a kvalitě poskytovaných služeb. Nejčastěji se pohybuje v rozmezí mezi padesáti a sto padesáti tisíci korun za rok. Nutno podotknout, že takto investované peníze se vám zajisté brzy vrátí. Tak proč si neusnadnit hledání práce s uznávaným mezinárodním titulem?

Autor: mmakyyy
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se dostat na medicínu | rady
Jak se dostat na medicínu | rady
Jak se dostat na medicínu | rady. Nejeden z nás si jistě vzpomene na filmovou sérii "Básníků". Medicína - to je ušlechtilá práce, mezi lidmi už od pra…
Jak vytyčit pozemek a dům | rady
Jak vytyčit pozemek a dům | rady
Jak vytyčit pozemek a dům | rady. Stavební parcela by měla být změřená. Existují katastrální mapy, které mají tradici do poloviny 19. století, ovšem j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.