Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se připravit na let letadlem

07. Září 2019
Jak se připravit na let letadlem

Dovolenková sezóna je v plném proudu a vy také jistě uvažujete o nějakém leteckém zájezdu k moři. Vše je zařízeno, věci sbaleny, nyní stačí už jen vyrazit. Avšak je důležité vědět, jak se chovat při cestování letadlem. Co můžete a nesmíte na palubě, jak si zkrátit volné chvíle a jak se celkově na takový let letadlem připravit se dovíte na následujících řádcích.

1

V letadle platí jistá pravidla, které se společnost od společnosti mohou mírně lišit. Avšak základy společenského chování a etiketa platí všude stejně. Buďte ohleduplní na cestující. Svá příruční zavazadla a svršky si odložte do úložného prostoru nad vámi, avšak ještě předtím si z nich vyndejte věci potřebné v brzké době. Obzvláště pokud nesedíte na kraji uličky, mohlo by být pro ostatní neustálé vstávání obtěžující. Snažte se vyjít vstříc ostatním a při neshodách nalézt poklidné řešení. Přeci jen vám vaši sousedi budou po dobu vašeho letu dělat společnost.

2

Při delších letech se vyplatí si vyzout obuv. Bude vám pohodlněji a vyhnete se zapaření nebo nateklým nohám. Snažte se po čase procvičit své tělo, ať nejste ztuhnutí. Pokroutit hlavou, projít se na záchod, udělat si pár protahovacích cviků. Není nic horšího, než když se už v půli cesty cítíte jako vyždímaní.

3

Pijte hodně tekutin. V letadle je organismus vystaven jiným podmínkám než na zemi, a tak je vhodné pít co nejvíce. Alkohol se snažte omezit na minimum. Pokud nemůžete usnout, dělejte něco co vám pomáhá ke spánku. Pusťte si třeba mp3 přehrávač nebo se podívejte na nějaký film.

4

Pokud svítí signalizace pro zapnutí pásů, musíte se urychleně posadit na své místo a připoutat se. To se většinou stává při vzlétávání a přistávání, ale může vás to potkat i v oblacích při turbulencích nebo průletech bouřkou.

5

Při přeletu více časových pásem na vás může dolehnout tzv. ,,jet lag". Rozhodí se vám vaše biologické rytmy a vy jste unavení, dezorientovaní a můžete tak zbytečně ztratit pár dní dovolené. Snažte se proto si vybírat lety, které mají odlet v noci a přílet do destinace v ranních hodinách místního času. Snažte se co nejvíce času naspat v letadle. Po příletu si nechoďte hned zdřímnout, běžte ven na vzduch, na světlo a vyčkejte se spánkem až k běžné době.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybírat last minute | tipy
Jak vybírat last minute | tipy
Jak vybírat last minute | tipy. Výborný způsob jak alespoň nějakou korunku ušetřit na letní dovolené je last minute zájezd. Toto lákadlo nabízí snad v…
Jak na chutný jídelníček i pod stanem
Jak na chutný jídelníček i pod stanem
Jestli se chystáte na dovolenou pod stan, určitě s sebou nepotáhnete běžnou výbavu vaší kuchyně. Další omezení nařizuje kufr auta, v horším případě pr…
Jak vybrat autokemp | rady
Jak vybrat autokemp | rady
Jak vybrat autokemp | rady. Uvažovali jste o dovolené ve stylu autokempingu? Vzít si svůj přívěs, vše potřebné mít s sebou a zaparkovat to na louce ne…
Jak koupit levné letenky | tipy
Jak koupit levné letenky | tipy
Jak koupit levné letenky | tipy. V dnešní době se stále více opouští od nakupování cestovního zájezdu přes kanceláře a agentury. Lidé si raději celý v…