Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se vybavit do města i do přírody? Švýcarský nůž dokáže mnohem víc než jen řezat

10. Září 2021

Nože provázejí lidstvo od doby, kdy se předchůdci člověka začali zdokonalovat ve výrobě a používání prvních nástrojů. Zatímco si však pravěcí lovci vyráběli první ostré čepele z odštěpků pazourků, dnešní nože jsou zhotovovány z kvalitních materiálů. Na pultech některých prodejců sice můžete najít i levné nože, které rychle podléhají opotřebení, seriózní výrobci ale používají prvotřídní ocel, na kterou se můžete spolehnout.

Nejoblíbenější nože jsou ty kapesní. Králem mezi nimi je švýcarský nůž

V nabídce obchodníků prodávajících nože najdete nejrůznější typy a modely nožů od kuchyňských přes outdoorové a armádní až po vrhací nože. Jednoznačně největší zájem však je o nože kapesní. Mají totiž celou řadu výhod. Díky malému rozměru a bezpečně skryté čepeli je lze bez obtíží nosit v kapse i kabelce. Navíc většinou mají kromě samotné čepele i celou řadu dalších užitečných nástrojů. Velkou oblibu se ve své kategorii získaly švýcarské kapesní nože, které vynikají vysoce kvalitním zpracováním i pestrou výbavou.

Švýcarský nůž Victorinox je prvotřídním pomocníkem. Vyberte si model přesně podle svých představ!

Švýcarský nůž Victorinox je opravdovou legendou. Každý ho snadno pozná podle charakteristického křížku ve znaku. Je nedílnou součástí vybavení mnoha dobrodruhů, kteří chtějí být připraveni na každou situaci, s oblibou ho u sebe nosí nejeden turista. Švýcarské kapesní nože však každodenně používají i lidé všech profesí včetně managerů, jsou totiž ideálním nástrojem, který můžete mít při ruce úplně kdykoli. Dokonce i nejedna žena či dívka má švýcarský nůž uložený v elegantní kabelce. A jaké má švýcarský nůž funkce? Takové, jaké si vyberete. Obvyklou výbavu tvoří například jedna nebo dvě čepele, nůžky, vývrtka, šroubovák, pilka, párátko a pinzeta.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak s dětmi vyrobit herbář
Hledáte-li tip na aktivitu, která by děti bavila a zároveň měla naučný charakter a odehrávala se v přírodě na čerstvém vzduchu, zkuste si s nimi…
Jak využít levanduli | tipy
Jak využít levanduli | tipy. Pokud máte na své zahrádce levanduli, byla by velká škoda ji na konci léta jen tak nechat odkvést a pak ostříhat. Pomysle…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.