1

Nejvhodnější v boji proti muškám octomilkám je samozřejmě prevence, a to zejména v létě, kdy doma máme spoustu lákadel pro tyto mušky, jako je ovoce a jeho zbytky, ovocné šťávy a ovocné koláče. Je velmi vhodné všechna tato lákadla uklízet, udržovat zejména v oblasti odpadkového koše čistotu a také pravidelně čistit odpad kuchyňského dřezu.

2

Pokud se u vás mušky přece jen objeví, je velmi vhodné rychle jednat. Prvním krokem je samozřejmě úklid celého bytu. Ideálním místem pro tyto nevítané návštěvníky může být nejenom špíz, ale například také odpady či odpadkové koše. Vše je tedy nutné dobře a kvalitně vyčistit a teprve poté je dobré přistoupit k samotnému hubení.

3

Ideální je kombinace dvou metod, která kombinuje jak přímé zabití, tak i postupné odchytávání všech těch, co ještě přežily.

4

Na jejich zahubení plně postačí sprej Biolit, který je prodáván ve většině obchodů a drogérií. Ten nastříkejte do jednotlivých místností a ideálně na několik desítek minut opusťte byt. Rozhodně je nutné dávat při jeho aplikaci pozor, aby se nedostal přímo na potraviny, mohl by vám uškodit. Poté stačí dobře vyvětrat a ten největší počet mušek by měl být pryč.

5

Dále je dobré koupit speciální lapač octomilek, který je také běžně k dostání, a je od stejné společnosti, jako zmiňovaný sprej. Tento lapač umístěte na vhodné místo a dále se nemusíte o nic starat.

6

Lapač si můžete vyrobit i vlastní. Stačí pouze plastový kelímek, do kterého umístíte třeba kousky citronu či jablka. Celý kelímek důkladně překryjte potravinovou fólii a vytvořte špendlíkem několik dírek. Mušky se tak dostanou dovnitř k citronu, ale již nemají možnost úniku a tak zůstanou polapené. I takto je můžete zlikvidovat, a to svépomocí.

7

Pokud chcete před použitím chemických přípravků vyzkoušet ještě nějakou přírodní zbraň proti octomilkám, můžete po bytě rozsypat koření hřebíček, jehož vůni nemají tyto mušky rády.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.714285
Average: 3.7 (7 votes)