Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit mušek v domácnosti

17. Listopad 2023
Jak se zbavit mušek v domácnosti

Také se ve vaší domácnosti začaly množit nepříjemné malé mušky? Jedná se o takzvané mušky octomilky, které poznáte podle jejich vzhledu. Jsou totiž nejenom velmi malé, ale je jich skutečně velké množství. Nezbývá tedy než se jich zbavit, jelikož vám dříve nebo později mohou zamořit kompletně celý byt. Jak se zbavit mušek v bytě? Pár tipů níže.

1

Nejvhodnější v boji proti muškám octomilkám je samozřejmě prevence, a to zejména v létě, kdy doma máme spoustu lákadel pro tyto mušky, jako je ovoce a jeho zbytky, ovocné šťávy a ovocné koláče. Je velmi vhodné všechna tato lákadla uklízet, udržovat zejména v oblasti odpadkového koše čistotu a také pravidelně čistit odpad kuchyňského dřezu.

2

Pokud se u vás mušky přece jen objeví, je velmi vhodné rychle jednat. Prvním krokem je samozřejmě úklid celého bytu. Ideálním místem pro tyto nevítané návštěvníky může být nejenom spíž, ale například také odpady či odpadkové koše. Vše je tedy nutné dobře a kvalitně vyčistit a teprve poté je dobré přistoupit k samotnému hubení.

3

Ideální je kombinace dvou metod, která kombinuje jak přímé zabití, tak i postupné odchytávání všech těch, co ještě přežily.

4

Na jejich zahubení plně postačí sprej Biolit, který je prodáván ve většině obchodů a drogérií. Ten nastříkejte do jednotlivých místností a ideálně na několik desítek minut opusťte byt. Rozhodně je nutné dávat při jeho aplikaci pozor, aby se nedostal přímo na potraviny, mohl by vám uškodit. Poté stačí dobře vyvětrat a ten největší počet mušek by měl být pryč.

5

Dále je dobré koupit speciální lapač octomilek, který je také běžně k dostání, a je od stejné společnosti, jako zmiňovaný sprej. Tento lapač umístěte na vhodné místo a dále se nemusíte o nic starat.

6

Lapač si můžete vyrobit i vlastní. Stačí pouze plastový kelímek, do kterého umístíte třeba kousky citronu či jablka. Celý kelímek důkladně překryjte potravinovou fólii a vytvořte špendlíkem několik dírek. Mušky se tak dostanou dovnitř k citronu, ale již nemají možnost úniku a tak zůstanou polapené. I takto je můžete zlikvidovat, a to svépomocí.

7

Pokud chcete před použitím chemických přípravků vyzkoušet ještě nějakou přírodní zbraň proti octomilkám, můžete po bytě rozsypat koření hřebíček, jehož vůni nemají tyto mušky rády.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit octomilek | návod
Jak se zbavit octomilek | návod
Jak se zbavit octomilek | návod. Objevily se ve vaší domácnosti drobné mušky, rádi byste se jich zbavili, ale nevíte, jak na to? V následujícím článku…
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy. Jsou otravné a užírají kořínky našich pokojových rostlin. Řeč je o smutnicích, malých, černých muškách, které při…
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Příprava na Vánoce se neobejde bez vánočního úklidu, kterému většinou věnujeme větší péči. Všichni to známe, že během roku na některé práce prostě nez…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.