Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit vrabců | tipy

Jak se zbavit vrabců | tipy. Rádi pozorujeme ptáky, jak lítají na obloze a chceme mít křídla jako oni. Ovšem méně už je chceme obdivovat, když se uhnízdí za naším oknem či v jeho okolí. Jedním z takových ptáčků je vrabec. Ten velmi rád hnízdí v okolí lidských obydlí, zpravidla jej nenajdete dál než jeden kilometr od nich. Jak se ho můžete z okolí vašeho obydlí zbavit? Vrabec klade vajíčka v období od května do srpna. Co se týče hnízd, umí být velmi agresivní a někdy se zmocňuje i hnízd jiných ptáků. Lze tedy očekávat, že se stejnou dravostí si bude bránit i svoje hnízda. Pokud má hnízdo na domě, pak jej ve většině případů najdete pod okapy, v puklinách ve zdi či v hustých popínavých rostlinách. Dále pak také pod střešními taškami, trámy apod.

1

Je několik možností obrany. První možností je umístit právě na výše uvedená kritická místa něco, co vrabce odradí k domu přiletět. Známým prostředkem jsou CD, alobal, igelitové sáčky většího formátu apod., které za provázek pověsíte na inkriminované místo a je dost možné, že tím vrabce od stavby hnízda odradíte. Ve většině případů není možné tyto předměty zavěsit bez pomoci konzole či něčeho podobného.

2

Další možností je také investování do sítí do oken a dveří. I to je možnost, jak se bránit před invazí vrabců.

3

Na českém trhu je také možno sehnat speciální elektronické plašiče ptáků, které je možno použít právě i na vrabce. Tyto plašiče fungují buď na principu zvukovém (které vydávají poplašné volání ptáka, kterého se chceme zbavit, nebo naopak hlas dravců), nebo na principu ultrazvukovém (které však jsou o dost dražší).

4

Dále je také možno pořídit levnější verzi plašiče ve formě siluet přirozených nepřátel ptactva, jako je např. orel, kočka apod., které lze upevnit na střechu, na komín nebo na jiná potřebná místa v okolí vašeho domu.

Je zde na místě varování - vrabci jsou v České republice chránění, a proto jejich odstraňování může spočívat pouze v tom, že jim zabráníte v přístupu do míst, kde je nechcete, nikoliv v jejich zabíjení. Rozhodně musíte zapomenout na vzduchovku apod.
Pokud se vrabce odstranit nedaří, přizvěte si odbornou pomoc.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit holubů na balkoně | rady
Jak se zbavit holubů na balkoně | rady. Holubi dovedou na balkonech udělat pěkný nepořádek. Kromě toho, že ráno probudí svým vrkáním i přes zavřená ok…
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy. Jsou otravné a užírají kořínky našich pokojových rostlin. Řeč je o smutnicích, malých, černých muškách, které při…
Jak správně uskladnit jablka | rady
Jak správně uskladnit jablka | rady. Naši předkové si dokázali velmi vážit úrody, kterou sklidili, a tak se také dokázali dobře postarat o její kvalit…
Jak škrobit prádlo | rady a tipy
Jak škrobit prádlo | rady a tipy. Škrobení prádla praktikovaly především naše babičky a dobře věděly proč. Škrob totiž prádlo obalí a chrání před umaš…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.