Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Oktoberfest v Německu | rady

Jak si užít Oktoberfest v Německu | rady

Jak si užít Oktoberfest v Německu | rady. Oktoberfest je největší slavností piva na světě. Na tuto akci jezdí spousta pivních nadšenců nejen z České republiky, ale i z celého světa. Jejich hrdly protečou hektolitry zlatavého moku, i když na naše poměry je jeho cena značná.

1

Oktoberfest je vlastně vzpomínkou na rok 1810, kdy se ženil korunní princ Ludvík Bavorský s Terezou Sasko-Hildeburgskou. Byl pozván nejen celý dvůr, ale i celé město. Svatba se konala 12. až 17. října, roku 1810, a na závěr byly koňské dostihy. Slavnost se pak opakovala, přesunula se ovšem na září až první říjnovou neděli.

2

Na Oktoberfest lze cestovat samozřejmě soukromě, ale i s některou cestovní kanceláří. Obojí má své výhody, tak to necháme na každém zájemci, pro co se rozhodne.

3

Oktoberfest trvá většinou 16 dní, tedy od soboty po dva týdny, takže jeho datum není stálé, ale každý si snadno dny spočítá. V ty dny sem na Tereziánskou louku u Mnichova dorazí opět milióny lidí a tradičním oděvem bude zase bavorský kroj a klobouk s chomáčkem kozí srsti. Pivo se tu prodává přes kupony.

4

Na návštěvníky čeká nejen velká nabídka různých piv všemožných pivovarů, ale také spousta jídla. Hlavně se tu jí hovězí, upeče se skoro 900 volů, ale také se podávají párky, pečená kuřata a kachny. K dostání jsou také klobásy, telecí maso, buřty, ale i knedlíky a palačinky.

5

Místa ve stanech se dají rezervovat, ale je to pro nás z Čech trochu obtížné, obvykle není problém si někde sednout. K dispozici je tu patnáct velkých stanů, Augustiner-Festhalle, Armbrustschützen-Festhalle, Fischer-Vroni, Oide wiesn, což jsou stany s historickým pivem, a řada dalších. V areálu, kam je vstup zdarma, jsou i vinárny a kavárny.

6

Součástí Oktoberfestu je spousta doprovodných akcí, z těch hlavních to je v první sobotu "Einzug der Wiesnwirte", první neděli "Trachten- und Schützenzug", druhý víkend je italský a druhou neděli "Böllerschießen", což je střelba z pušek na schodech pod Bavarií. Jinak se tu samozřejmě hraje, zpívá i tančí. Pro zábavu tu jsou i stovky různých kolotočů, dvě velké horské dráhy a řada menších, ale nabízí se spoustu dalších atrakcí.

7

Oktoberfest je svět sám pro sebe, hlavním tahákem je samozřejmě pivo, ale je to veliká společenská akce a je jen škoda, že jsme si něco podobného nedokázali vybudovat a udržet i u nás. Tak si to v Mnichově pořádně užijte!

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat maďarský Debrecen | tipy
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy. Při vyslovení názvu druhého největšího maďarského města se někomu začnou „dělat chutě“ na slavné párky či pečínky…
Jak poznat dolní tok řeky Moravice
Jak poznat dolní tok řeky Moravice | tipy
Jak poznat dolní tok řeky Moravice | tipy. Máme pro vás tip na třídenní turistický výlet. Jestliže dolní toky řek nebývají turisticky příliš zajímavé,…
Jak nezabloudit v Českém ráji | tipy
Jak nezabloudit v Českém ráji | tipy
Jak nezabloudit v Českém ráji | tipy. Český ráj leží na rozhraní okresů Mladá Boleslav, Liberec, Jablonec n. N., Semily a Jičín, tedy i na rozhraní tř…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.