Přejít k hlavnímu obsahu

Jak skladovat ořechy | rady

Jak skladovat ořechy | rady. Nasbírali jste hodně ořechů a nevíte teď, jak je uchovat, aby vám vydržely třeba do další sezóny? Ať už máte vlašské ořechy, nebo jiný druh ořechů, nejlepším způsobem uskladnění ořechů je vždy chladnička a mrazák. Krátký tip na uskladnění ořechů je více než jednoduchý na realizaci.

1

Velké množství čerstvých ořechů necháme proschnout (nejlépe na slunci, pokud to počasí dovolí), zbavíme skořápek (vlašské ořechy) a rozdělíme do vzduchotěsných sáčků.

2

Ořechy uložíme do mrazáku, kde vydrží při stálé teplotě až 8 měsíců. Po vytažení z mrazáku je můžeme krásně semlít a nemusíme ani čekat na rozmrazení.

3

Pokud mrazák nemáte, v lednici můžete ořechy uchovávat až 4 měsíce.

Vyloupané ořechy skladujeme nejlépe zamražené a každopádně odděleně od silně aromatických potravin.

Vlašské ořechy skladujeme na temném a suchém místě, protože olej v jádrech snadno oxiduje. Hořké ořechy ztrácejí léčebné schopnosti. Co se týče způsobu uskladnění ořechů, můžeme ořechy nakládat do medu (osvědčilo se v poměru 1:1) nebo uchovávat v zavřených sklenicích.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat kvalitní burčák | tipy
Jak poznat kvalitní burčák | tipy. S vinobraním se na pultech obchodů, nebo při různých poutích a slavnostech, objevuje burčák. Jde o částečně zkvašen…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.