Přejít k hlavnímu obsahu

Jak snížit náklady na cestování

15. Září 2018

Cena vaší zahraniční dovolené se nemusí šplhat do řádu desítek tisíc korun. Díky jednoduchým trikům si užijete zájezd do ciziny za mnohem méně peněz.

1

Levnější letenka

Pro nalezení levnějších leteckých biletů využijte služeb vyhledávačů letů, jako je například Skyscanner nebo Kiwi. Můžete si rychle udělat přehled o tom, jaké společnosti a za jakou cenu ve vámi preferovaný den odlétají. Při bookování si dejte pozor na cookies. Pokud se několikrát díváte na stejný let, prohlížeč si vaši aktivitu zapamatuje a uměle vám navýší cenu. Proto ve výsledku letenku kupte přes jiný počítač, nebo použijte anonymní okno.

2

Cestovní pojištění za babku

Věděli jste, že pokud cestujete přes cestovní kancelář, do zájezdu vám zahrne neúměrně drahé cestovní pojištění? Málokdo je si vědom toho, že toto pojištění může odmítnout a najít si vlastní. Například cenové srovnávače jako Porovnej24.cz nebo Netfinance.cz umožňují v minutě srovnat nabídky od množství pojišťoven na trhu a najít pojistky už od 7 Kč/den.

3

Volba základního tarifu

Spousta lidí žije v domnění, že na dovolenou potřebuje minimálně dva kufry. Ovšem mnozí ostřílení cestovatelé jsou schopni se i na třítýdenní dovolené obejít s malým příručním kufříkem do 10 kilogramů. Řešením je sáhnout po takovém oblečení, které je možné kombinovat na několik způsobů a je snadno vypratelné. Cestování v základním tarifu (tzn. pouze s příručním zavazadlem) vám může ušetřit nemalé částky na letence.

4

Zvolte alternativní bydlení

Namísto hotelu zvolte bydlení přes internetovou stránku Airbnb, která vám za přijatelnou cenu umožní ubytování přímo u místních lidí. Pokud chcete bydlet zcela zdarma a rádi byste strávili více času s místními obyvateli, můžete vyzkoušet stránku Couchsurfing.

5

Vyhýbejte se turistickým zónám

Téměř v každé zemi existují turistické oblasti, které jsou nejen předražené, ale postrádají autenticitu. Namísto toho od místních obyvatel zjistěte, kam chodí oni. Vydejte se na místa, která jsou tak dobrá, že i místní obyvatelé se tam zajdou navečeřet, podívat na flamenco či nakoupit věci. Dočkáte se v nich skutečné kvality a mnohem nižší ceny.

6

Používejte lokální dopravu

Ve vaší cílové destinaci určitě budete chtít něco zajímavého vidět. Dopravit se však k vámi chtěnému chrámu, vodopádu či jinému cíli nemusí být snadné. Pravidelné využívání taxíků vaši dovolenou výrazně prodraží. Proto vyzkoušejte městskou hromadnou dopravu. Stáhnete-li si aplikace Mooveit, zobrazí vám možnosti místních spojů.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Honza Kučera (neověřeno) | Út, 06/04/2019 - 21:34

Podle mě určitě dobré tipy. Způsobů jak ušetřit na dovolené je celá řada. Mně osobně se třeba v tomto ohledu minulý rok hodně osvědčily slevové kódy Invia, které se dají najít například tady: https://www.krasneplaze.cz/slevove-kody-invia Letos nejspíš nějaký takový slevový kupón využiji znovu.

Petr Karásek (neověřeno) | Út, 03/19/2019 - 23:22

Mockrát díky za tipy na ty srovnávače cestovního pojištění. Příští měsíc se totiž chystám vydat do Thajska a to není zrovna levná dovolená, tak právě přemýšlím nad tím, jak na takové dovolené ušetřit. Bez cestovního pojištění bych se rozhodně nikam nevydával, tak si alespoň vyberu to nejlevnější. :-)

Luboš R. (neověřeno) | Čt, 01/24/2019 - 18:08

Samozřejmě to záleží na tom, kam jedete, ale já myslím, že všude se dá cestovat levně, když člověk ví jak na to. Na ubytování se podle mého dá ušetřit celkem dost. Já si dřív na cestách zařizoval ubytování přes booking, ale pak jsem zjistil, že je mnohem levnější, když si ubytování zařídím přímo přes konkrétní hotel.

Jan Horlavy (neověřeno) | Pá, 12/21/2018 - 19:32

dekuji za clanek! chci se zeptat ohledne cestovani do Ruska, cestoval tam nekdo? Jestli ano, poraddte mi prosim zda mi staci si vizum zaridit tady http://rusko-viza.cz/

Další zajímavé články

Jak si zpříjemnit dlouhou cestu | rady a tipy. Dlouhé cesty, zejména v letních měsících, kdy míříme na dovolenou, bývají úmorné. Zejména když cestujem…
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené | rady a tipy. Dovolená s sebou přináší odpočinek, nové zážitky a pozitivní energii. Domov a jeho atmosféra hrají…
Jak vybrat turistický batoh | rady a tipy. Mezi turistické batohy se často řadí i krosny, ale těm se v tomto článku věnovat nebudeme. Místo toho si po…