Přejít k hlavnímu obsahu

Jak válčit s plevelem na zahradě

Jak válčit s plevelem na zahradě

Jak válčit s plevelem na zahradě | rady a tipy. Plevel je na zahrádce každopádně nesympatická rostlina, která tam překáží a roste proti naší vůli. Mnohdy pracně s plevelem zápolíme, sotva záhon vyplejeme, za nějaký týden můžeme začít znova. Je mnoho přípravků a prostředků na ničení plevele, žádný je nezničí úplně. Hledejme inspiraci a vyzkoušejme prostředky s nižší toxicitou, takové, které jsou přívětivější k životnímu prostředí.

Co je potřeba

voda, sůl, mulčovací prostředek, fólie, noviny, ocet

1

Likvidujte plevel octem a solí

Jste už znechuceni vyškrabovat donekonečna vydlážděné cestičky na zahradě nebo na terase a pořád tam vyráží nová tráva a plevel? Postříkejte mezery mezi dlažbou roztokem z octa a soli. Roztok připravíte tak, že smícháte 2 hrnečky octa, čtvrt hrnku soli a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Uzavřete víčko a roztok dobře promíchejte a protřepejte. Účinné je také vroucí slanou vodu nalít do mezer nebo štěrbin cestiček. Je nutné dávat pozor, abyste si neničili žádoucí rostliny.

2

Zadušení plevele fólií nebo novinami

Vyzkoušejte netradiční typ mulče. Namočte několik vrstev novinového papíru naskládaného na sobě a prostřete na plochu, kde se plevelu nejvíc daří. Zakryjte noviny alespoň částečně pilinami, kousky kůry nebo nějakým jiným mulčem. Jakmile se plevel udusí a zajde, odstraňte tento improvizovaný mulč. Stejnou úlohu splní igelitový pytel na odpad. Rozřízněte pytel ve švech, abyste zdvojnásobili velikost a pokryjte zaplevelenou plochu. Igelit můžete posypat taky nějakým mulčovacím materiálem a ponechat takto asi dva týdny, dokud nebude plevel zničen.

3

Plevel s dlouhým kořenem zničte vodkou

Pod názvem Jedovatec kořenující je plevel, který snad všemu odolává. Kořeny má dlouhé a téměř nezničitelné, protože je většinou přetrhneme. Jděte na toho neřáda s vodkou. Vážně. Udělejte roztok se dvěma lžícemi vodky a dvou šálků obyčejné vody a dejte do rozprašovací lahve. Dehydratační účinky vodky plevel zničí.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
Jak se zbavit hmyzu v kuchyni | rady. I když jste sebevíc úzkostliví na pořádek v bytě a zejména v kuchyni, může se vám tam objevit havěť, aniž byste…
Jak vyrobit rostlinný výluh z kopřivy
Jak vyrobit rostlinný výluh z kopřivy
Pěkné dubnové a květnové dny dávají možnost nejen květinám ukázat svou krásu, ale i plevelům dostatek energie na růst. Protože kopřivy už také dosahuj…
Jak pěstovat a využít rozchodník
Jak pěstovat a využít rozchodník
Je mnoho důvodů, proč na své zahrádce pěstovat rozchodník. Je to sukulent nenáročný na světlo, půdu i zálivku. Můžete si vybrat z mnoha krásných druhů…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.