Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat digitální fotorámeček | rady

Jak vybrat digitální fotorámeček | rady. Digitální fotorámečky se postupně staly hitem, který zdobí nejednu domácnost. Zatímco obyčejné fotky v rámu nás brzy začnou nudit, tak fotorámečky nám nabízí skvělé možnosti, kdy si můžeme fotografie neustále měnit, nastavovat si jejich postupné přehrávání a mnoho dalších funkcí. V obchodě si nikdy nekupujte fotorámeček jen tak, jsou mezi nimi velké rozdíly. Řiďte se kritérii správného výběru fotorámečku.

1

1. Velikost

Jedná se o první důležité kritérium, lze si vybírat fotorámečky všech různých velikostí. Na trhu se standardně setkáte s nejčastějšími velikostmi od 3,5 do 12 palců. Velikost orientujte také podle toho, jestli budete mít fotorámeček opřený na stolku, nebo jestli ho chcete mít pověšený na stěně.

2. Rozlišení

Vybírejte si jedině fotorámečky s HD rozlišením, cenové rozdíly oproti jiným rozlišením nejsou tak velké.

3. Paměť

Dbejte na to, aby měl fotorámeček dostatečně velkou paměť, základem by pro vás měly být alespoň 2GB. Zároveň si zjistěte, jestli disponuje propojením přes USB a možností vložení paměťových karet. Díky paměťovým kartám si lze pak ve fotorámečku přehrávat i čerstvě nafocené snímky.

4. Baterie

Většina fotorámečků je bez interní baterie a fungují pouze, když jsou zapojené do zdroje. Pokud si vyberete model s interní baterií, tak můžete mít fotorámeček zapnutí i bez nevzhledného kabelu. Takové fotorámečky by měly disponovat i úspornými režimy.

5. Časování a slidy

Nastavení přehrávání fotografií musí být umožněno v různých režimech. Zjistěte si také, jestli má fotorámeček možnost časování. Je zbytečné, aby byl rámeček zapnutý, když nikdo není doma. Měl by mít nastavení pro zapnutí, od kdy do kdy bude zapnutý.

6. Podpora videí

Nevybírejte si nikdy modely, které podporují pouze jeden formát fotek, ale vybírejte si modely, které umožní přehrání všech standardních obrazových souborů a to dokonce i videí. Podporovaná by měla být i HD videa.

7. Dálkové ovládání

Dálkový ovladač musí být součástí rámečku, zjednoduší vám ovládání.

8. Rám

Většina fotorámečků má podobu tabletů, na trhu jsou k dispozici i fotorámečky, které disponují velkými a masivními rámy připomínajícími skutečné rámy obrazů.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat meteostanici | tipy
Jak vybrat meteostanici | tipy. Pořízení meteostanice může v mnohém zjednodušit život. Díky přesným údajům si můžeme snadno plánovat různé aktivity. J…
Jak vybrat robotický vysavač | tipy
Jak vybrat robotický vysavač | tipy. Robotický vysavač je výmysl 21. století, jehož existenci nejvíce ocení hospodyňky a všichni ti, kdo chtějí mít za…
Jak vybrat blu-ray přehrávač | tipy
Jak vybrat blu-ray přehrávač | tipy. Popularita blu-ray je dána především jednou dokonalou vlastností a to je vysoké rozlišení. Je pěkné, když si může…
Jak vybrat detektor kovů | rady
Jak vybrat detektor kovů | rady. Z hledání různých pokladů či kousků historických předmětů a cenností se stal téměř sport. Hledání kovových předmětů z…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.