Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat regál, aby udělal parádu v každé domácnosti

19. Leden 2023
Jak vybrat regál, aby udělal parádu v každé domácnosti

Regál v domácnosti zastane hodně práce, a pokud víte jak na to, nebude pouze pro parádu, ale také ušetří místo a případně  může oddělovat dva prostory – kuchyň a obývací pokoj. Každopádně je regál multifunkční kousek nábytku, který existuje v mnoha podobách a najdete pro něj využití v každé místnosti…

Regál můžete brát jako obdobu knihovny, jen s lehčím designem. Vždyť si ho můžete postavit sami doma – stačí jen pár polic, vrutů a hranolů. Na jeho podobě pak záleží jen na vás. Jako minimalistická konstrukce poslouží jako úložna boxů, knih, dekorací, trofejí, světýlek a mnoho dalšího. Při výběru regálů do domácností si položte pár otázek – jaký účel bude splňovat, jaké jsou rozměry zapotřebí a jaký preferujete design.

Jaký máte styl?

Každý z nás má svůj vlastní styl, díky němuž naše domácnosti nevypadají stejně. Jsme originální, tak popusťte uzdu své fantazie a vybírejte:

  • Industriální styl
  • Masivní dřevo
  • Plastové regály
  • Atypické dřevěné regály

Obývací stěny, za které se rozhodně nemusíte stydět

Pokud jste zvyklí, že k vám chodí hodně návštěv, pak správně zvoleným regálem můžete zajmout. Existuje hodně regálů, které jsou doplňkem obývací stěny nebo součástí určité sestavy. Policová stavba je pak vhodně umístěna do stejné linie se skříňkou, šuplíky pod televizorem a tak dále. K tomuto účelu slouží právě atypické regály, které dokáží elegantním způsobem prostor oživit. Dokážete z nich udělat dokonalou knihovnu, výstavu vašich vzpomínek z cest nebo je využijete k pěstování kytek.

Určitě nezavrhujte ani regály s nosnou konstrukcí ve tvaru rozličných písmen, otočné regály nebo také regály s barovým stolkem. Pokud potřebujte v pokoji využít každý centimetr, poohlédněte se po rohovém regálu.

Kde všude můžete doma využít regály?

Regál do domácnosti lze použít doslova všude. Regály jsou levnější než běžné skříně a můžete si je prakticky za pusu vyrobit i sami. A kde všude se budou hodit?

  • V kuchyni – uložení potravin, nádobí nebo kuchařek…
  • V obývacím pokoji – jako knihovna, na uložení CD, dekorací, šanonů…
  • V koupelně – uložení ručníků, pracích prášků, aviváže, uklízecích prostředků… V hale – na uložení bot, klobouků, čistících prostředků na boty a bundy…
  • V dětském pokoji – na uložení hraček, oblečení…
  • Ve sklepě – k uložení zavařenin, pití, alkoholu, ozdob…
  • V pracovně – pořádek při práci musí být…

Tipy

Komerční sdělení

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vybrat ideální vypínač
Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.