Přejít k hlavnímu obsahu

Jaký materiál vybrat do okolí vašeho zahradního bazénu?

19. Červenec 2018

Léto je období, na které se všichni nesmírně těšíme, a to především díky koupání v zahradním bazénu. Pokud se aktuálně chystáte k jeho realizaci, stoprocentně budete uvažovat o tom, jak řešit okolní plochy. U zahradního bazénu se pohybujete vesměs bosky, takže se vyplatí volit něco, po čem se vám bude našlapovat maximálně příjemně, ale přitom bezpečně. Jaké jsou tedy nejčastější alternativy?

1

Přírodní kámen

Jestliže zvolíte jakýkoli odstín kamene, určitě z hlediska designu nešlápnete vedle. Jen je zapotřebí dát pozor na dokonalé oddělení bazénu od kamene. Přece jenom může mít ostré hrany, jež dokážou nadělat paseku. Máte-li doma děti, počítejte i s kluzkým povrchem v případě namočení. Jakékoli běhání po této ploše se stává velmi nebezpečným.   

2

Tradiční i netradiční dlažba

Spousta lidí se ptá, jakou dlažbu zvolit kolem bazénu, ale přitom nakonec sáhnou po tradiční zámkové. Ta je z hlediska povrchové úpravy poněkud drsnější a mnohem lépe se hodí dlažba vymývaná. U té ovšem počítejte s vyšší cenou. Jinak se výborné hodí i velkoformátové provedení, které je typické absencí velkého množství spár. Alternativ je hodně, nicméně povrch dlažby je vždy poměrně tvrdý.  

3

Exotické dřevo

Tento materiál se v posledních letech začal uplatňovat stále častěji. Není se čemu příliš divit, jelikož povrch dřeva je po vybroušení maximálně hladký a vzhledově se jedná o unikátní záležitost. Dřevo je ale nezbytné v pravidelných intervalech napouštět olejem. Pokud si hodláte pořídit sluneční plachty, může při zakrytí vydržet o něco déle, ale napouštění olejem se stejně nevyhnete.

4

Nové kompozitní materiály

Optimální záležitost. Dřevoplastové desky se vyznačují maximální odolností vůči povětrnostním podmínkám a samozřejmě i vodě. Velkou výhodou je také rezistence vůči UV záření. Barvy povrchu zkrátka neblednou! Jen se připravte na poněkud vyšší cenu.

 

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit skleník na jaro
Patříte k jarním nedočkavcům a už se těšíte, až zasadíte první plodiny do vašeho skleníku? Letošní zima nám v tom přeje a již nyní můžeme zasadit…
Jak na home staging
Při nákupu nemovitosti hrají důležitou roli emoce. Byt potřebujete prezentovat stejně jako se prezentuje jiné zboží. Pomocí důkladného bytového design…
Jak se starat o pokojové rostliny
Jen těžko bychom hledali domácnost, kde by v květináči nebyla alespoň jedna pokojovka. Zelené nebo kvetoucí rostliny zútulní jakoukoli místnost.…
Jak vyleštit hliník
Jak vyleštit hliník | rady a tipy. Hliník je oblíbený kov a najdeme ho snad v každé domácnosti. Ať už v kuchyni nebo na oknech v p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.