Přejít k hlavnímu obsahu

Jaký materiál vybrat do okolí vašeho zahradního bazénu?

19. Červenec 2018

Léto je období, na které se všichni nesmírně těšíme, a to především díky koupání v zahradním bazénu. Pokud se aktuálně chystáte k jeho realizaci, stoprocentně budete uvažovat o tom, jak řešit okolní plochy. U zahradního bazénu se pohybujete vesměs bosky, takže se vyplatí volit něco, po čem se vám bude našlapovat maximálně příjemně, ale přitom bezpečně. Jaké jsou tedy nejčastější alternativy?

1

Přírodní kámen

Jestliže zvolíte jakýkoli odstín kamene, určitě z hlediska designu nešlápnete vedle. Jen je zapotřebí dát pozor na dokonalé oddělení bazénu od kamene. Přece jenom může mít ostré hrany, jež dokážou nadělat paseku. Máte-li doma děti, počítejte i s kluzkým povrchem v případě namočení. Jakékoli běhání po této ploše se stává velmi nebezpečným.   

2

Tradiční i netradiční dlažba

Spousta lidí se ptá, jakou dlažbu zvolit kolem bazénu, ale přitom nakonec sáhnou po tradiční zámkové. Ta je z hlediska povrchové úpravy poněkud drsnější a mnohem lépe se hodí dlažba vymývaná. U té ovšem počítejte s vyšší cenou. Jinak se výborné hodí i velkoformátové provedení, které je typické absencí velkého množství spár. Alternativ je hodně, nicméně povrch dlažby je vždy poměrně tvrdý.  

3

Exotické dřevo

Tento materiál se v posledních letech začal uplatňovat stále častěji. Není se čemu příliš divit, jelikož povrch dřeva je po vybroušení maximálně hladký a vzhledově se jedná o unikátní záležitost. Dřevo je ale nezbytné v pravidelných intervalech napouštět olejem. Pokud si hodláte pořídit sluneční plachty, může při zakrytí vydržet o něco déle, ale napouštění olejem se stejně nevyhnete.

4

Nové kompozitní materiály

Optimální záležitost. Dřevoplastové desky se vyznačují maximální odolností vůči povětrnostním podmínkám a samozřejmě i vodě. Velkou výhodou je také rezistence vůči UV záření. Barvy povrchu zkrátka neblednou! Jen se připravte na poněkud vyšší cenu.

 

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat s komáry | babské rady
Jak bojovat s komáry | babské rady. Léto je v plném proudu a s ním přichází i období vysoké aktivity hmyzu. Zejména komáři se letos zdají být neodbytn…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.