Přejít k hlavnímu obsahu

Koupit repasovaný notebook se vyplatí

30. Září 2021
Koupit repasovaný notebook se vyplatí

Počítač má doma už skoro každý. Někdo ho používá ke hraní, jiní si s jeho prostřednictvím shánějí přes internet různé druhy informací, další zase potřebují něco, na čem by mohli dělat kancelářskou práci.

Jedná se o multifunkční přístroj, jenž se takřka nikde neztratí. Počítače jsou však v poslední době až příliš drahé, takže se stále více prosazují repasované verze.

Přístroj, který umí skoro všechno

V dobách, kdy se počítače na našem trhu teprve začínaly objevovat, byly pro širokou veřejnost zcela nedostupné. Jejich cena se pohybovala v řádech desítek tisíc korun, což na počátku devadesátých let byly obrovské peníze.

Vzhledem ke vzrůstající konkurenci a snížení nákladů na výrobu se ovšem začala situace v tomto segmentu na přelomu tisíciletí pozvolna měnit a v současné době jsou počítače v domácnostech stejně tak běžné, jako třeba mikrovlnné trouby nebo televize.

Dnes je to už zase trochu jinak. Veškerá elektronika v posledních několika málo letech výrazně podražila, což samozřejmě znamenalo nárůst cen i pro počítače. Pokud si dnes chcete koupit domů nové PC nebo laptop, budete muset zaplatit až o třetinu vyšší cenu, než kdybyste počítač kupovali dva tři roky zpět.

Můžete však učinit kompromis a pořídit si některý z repasovaných notebooků. Nejsou ani zdaleka tak drahé jako nové verze a mohou vás příjemně překvapit i svým výkonem.

Proč jít do repasovaného notebooku?

Samozřejmě, že největším důvodem, proč přemýšlet o repasovaném počítači, je jeho cena. Nové modely jsou předražené a herní mašiny dnes běžně stojí i vyšší desítky tisíc.

Repasované počítače sice nejsou tak silné jako nejnovější modely, nicméně se na nich také dají hrát hry docela plynule, i když musí být staršího data.

Jestli potřebujete notebook primárně k brouzdání na internetu, případně ke kancelářské práci, pak není co řešit. Koupit si takový stroj můžete kupříkladu v e-shopu pocitacezababku.cz, kde dostanete nejen dobrou cenu, ale i kvalitní zboží.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat USB flash disk | rady
Jak vybrat USB flash disk | rady
Jak vybrat USB flash disk | rady. USB flash disk je nejrozšířenější paměťové médium, které je určeno pro přenos dat mezi počítači (notebooky). „Fleška…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.