jaktak.cz

Jak uvařit těstoviny s rajčaty a tvarohem | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Těstoviny s rajčaty a tvarohem | recept. Špagety se dají připravit na tisíc způsobů. Zpravidla nejchutnější jsou v jednoduché, na čas a suroviny nenáročné přípravě. Při nákupu špaget dáváme přednost těm vyrobeným z tvrdé pšenice – semolinovým. Semolinové těstoviny obsahují velké množství lepku, nehodí se pro celiaky. Oproti těstovinám z klasické pšeničné mouky mají hezčí barvu, nerozvařují se a jsou chutnější. Mají nízký glykemický index, jsou vhodné pro diabetiky. Omáčka z tvarohu a rajčat má svůj původ v Itálii. Odložte předsudky a vyzkoušejte ji, budete překvapeni chutí.

Co je potřeba

- semolinové špagety (na porci se počítá 100 g)
- olivový olej
- sůl
- cukr
- cibule
- cherry rajčata nebo plně vyzrálá obyčejná ( v nouzi nahradíme konzervovanými)
- 150 g tvarohu
- bazalka nebo dobromysl (oregano)

Krok 1

Nejprve si připravíme těstoviny. Začneme tím, že si do hrnce dáme ohřát vodu na špagety. Vroucí vodu osolíme a přidáme těstoviny. Vaříme podle návodu. Uvařené scedíme a promícháme se lžící oleje, aby se neslepily.

Krok 2

V dalším kroku na pánvi rozehřejeme olivový olej. Na něm osmažíme drobně pokrájenou cibulku dožluta nebo mírně dorůžova. Přidáme pokrájená rajčata i s jadýrky.

Krok 3

Pánev přiklopíme poklicí a rajčata rozdusíme na kaši. Přidáme k nim čajovou lžičku cukru na potlačení kyselosti a osolíme je. .

Krok 4

Do rajčatové kaše přidáme tvaroh s částí bylinek a prohřejeme. Důkladně mícháme, aby se vytvořila homogenní hmota. Tvaroh je lepší z vaničky, není tak hustý jako tvaroh v kostce. Na závěr dochutíme zbytkem bylinek, popřípadě dosolíme nebo přidáme cukr.

Krok 5

Na talíř dáme porci těstovin a na ně omáčku. Omáčka potřebuje dozdobit, aby jídlo vypadalo hezky.

Krok 6


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-uvarit-testoviny-s-rajcaty-tvarohem-recept.html