Přejít k hlavnímu obsahu

Dětská elektrická vozítka jsou skvělými dárky pro nejmenší. Podle čeho je vybírat?

28. Listopad 2022
jak vybrat elektrické vozítko pro děti

V případě, že doma máte dítě, které již chodí, avšak stále není ve školním věku, kdy už se pomalu osamostatňuje, je vždy skvělé ho potěšit nějakým pěkným dárkem, třeba pod vánoční stromeček. Mnozí z vás letos mohou zvolit dětská elektrická autíčka, s nimiž si malí caparti dokážou hodně vyhrát. Na co si dát pozor při jejich výběru?

Základní kritéria

Moderní elektrická autíčka dokážou být velmi atraktivní záležitostí, a to hlavně pro děti ve věku od 2 do 6 let. Prvním parametrem při tom, jak vybrat elektrické vozítko pro děti, má být právě věková kategorie, pro niž je konkrétní model určený. Tohoto údaje si tedy rozhodně všímejte. Zvláště tehdy, když hodláte uskutečnit nákup v některém z internetových obchodů, kde není možnost si hračku dopředu fyzicky prohlédnout a osahat.

Výrobci a prodejci mají ostatně vždy uvádět mnohem více údajů. Jedním z nich má být info ohledně baterie. Elektrická vozítka totiž fungují právě na baterie. Ty mívají různou kapacitu, což ovlivní jejich výdrž. Čím větší je kapacita baterie, tím déle autíčko vydrží v chodu.

Výkon vozítek

U elektrických vozítek pro malé děti je praktické si všímat rovněž jejich výkonu. Vybrané modely mají dva, někdy dokonce čtyři motory, nejčastěji se výkon pohybuje od 90W výše, což už je dostatečná síla k tomu, aby byla vozítka schopna děti bez problémů uvézt.

Bezpečnost je na prvním místě

Když už elektrické auto pro děti pořídíte, jistě se těšíte na onu radost v očích vašich malých ratolestí. Při každé jízdě je však třeba dávat na mladší děti pozor a mít je neustále na očích, aby nedošlo k jejich zranění. Přeci jen tato vozítka mohou vyvinout určitou rychlost, takže je dobré, abyste byli důkladní a náležitě opatrní a děcka si tuto zábavu užila bez jakékoliv újmy na zdraví. Před prvním použitím si detailně projděte návod. Prodejce by jej měl dodat v češtině.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít sportování s dítětem?
Jak si užít sportování s dítětem?
Jak si užít sportování s dítětem? Ať už máte dítko naprosto maličké, batolátko, předškoláka nebo školou povinného rošťáka, vždy s nimi můžet…
Jak vybrat RC auto?
Jak vybrat RC auto?
Pokud se řadíte mezi milovníky hraček na dálkové ovládání nebo nadšené sběratele, určitě vám už na první pohled učarují RC modely aut. S nimi si užije…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.