Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáte nejpohodlnější obuv na světě? Vsaďte na jistotu

31. Leden 2023
Hledáte nejpohodlnější obuv na světě? Vsaďte na jistotu

Synonymum pro moderní a spolehlivé boty, to jsou Nike tenisky, které disponují technologií Flyknit. Tento typ obuvi milují zejména běžci, protože boty jsou maximálně pohodlné – žádné jiné takové nenajdete. V čem je tato technologie tak výjimečná?

Výrobci představili v roce 2012 opravdu inovativní řešení – úplně nový koncept obuvi z jednodílného svršku. Seznamte se s teniskami Nike Flyknit, které vynikají odolností, lehkostí a svěžestí.

Jak technologie Flyknit funguje

Materiál je tvořen z opravdu pevných, ale zároveň lehkých vláken, která jsou spojena do jednodílného svršku. Tím výrobci dosáhli pevného ukotvení boty na noze. Při sportování se tak nemusíte bát, že by vám obuv slítla z nohou. Při výrobě pleteného svršku se používají ultra silná vlákna z příze.

Pro upřesnění – určité části boty jsou spletené mnohem pevněji. Je tomu tak proto, aby mělo chodidlo mnohem větší oporu než v běžné obuvi. Zároveň se nemusíte bát, že byste měli po sportování zpocená chodidla, protože boty jsou mnohem prodyšnější, než si myslíte. To, co vás jistě při běhání nadchne je jejich pružnost a lehkost.

Tenisky, které disponují technologií Flyknit, se vyznačují možná nejefektivnějším využitím materiálu. Jsou totiž konstruovány tak, aby vznikalo opravdu minimum odpadu při výrobě. Více informací naleznete zde!

Údržba bot

Aby vám boty vydržely dlouho, je potřeba jim věnovat určitý čas a péči. Každá obuv se čistí jinak, a to platí i pro tenisky Nike Flyknit, protože se nedoporučuje prát ani tento typ obuvi v pračce.

Postup čištění je ale jednoduchý – nejlepším způsobem je ruční mytí v roztoku z mýdla (bez použití jakýchkoliv chemikálií). Stačí jen když boty zbavíte kartáčem nánosů špíny, písku, bahna a podobně. Jak začít? Aplikujte mýdlový roztok ve směru pleteniny a poté jen setřete čistým hadrem. Po čištění dejte tenisky k topení nebo na slunce – v žádném případě je nedávejte do sušičky nebo na radiátor.

Tipy

PR článek

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.