Přejít k hlavnímu obsahu

HONOR 50 versus HONOR 50 Lite

15. Prosinec 2022

Dvě ze zařízení, o kterých možná právě teď uvažujete, jsou Honor 50 a Honor 50 lite. Oba jsou ve stejné střední řadě, ale verze lite je rozhodně levnější a má méně funkcí ve srovnání se standardním HONOR 50. Pokud hledáte zařízení, které nahradí váš současný telefon, měli byste se podívat na rozdíly a podobnosti mezi HONOR 50 a HONOR 50 lite.

HONOR 50 vs. HONOR 50 Lite

Hardware

Pokud se na obě zařízení podíváte na první pohled, budete si myslet, že jde o zcela odlišné telefony. Může to být způsobeno nastavením fotoaparátu pro obě zařízení. honor 50 lite má jeden kruhový fotoaparát, zatímco Honor 50 má nastavení duálního kruhového fotoaparátu pro telefon. HONOR 50 lite má také oválný zářez na levé straně přední obrazovky, zatímco HONOR 50 má typický kruhový zářez uprostřed horní části obrazovky. HONOR 50 Lite je také o něco těžší než HONOR 50. První váží asi 192 gramů, zatímco HONOR 50 váží 175 gramů. Rozdíl ve váze se ale při běžném každodenním pohybu příliš neliší. Při nošení HONOR 50 a HONOR 50 Lite nezaznamenáte žádné výrazné změny. Obě zařízení mají možnost dvou SIM karet. Pro svůj telefon můžete využít nano sim a pohotovostní sim. Z hlediska exteriéru jsou rámy HONOR 50 i HONOR 50 Lite vyrobeny z plastu. HONOR 50 Lite je k dispozici v černé, stříbrné a modré barvě. HONOR 50 je k dispozici v bílé, černé, zelené a červené barvě.

Plošina

HONOR 50 i HONOR 50 Lite mají operační systém Android 11 Magic UI 4.2. Model CPU modelu HONOR 50 je Qualcomm Snapdragon 778G, zatímco verze Lite má Qualcomm Snapdragon 662. Oba mají osmijádrové procesory. GPU HONOR 50 je Adreno 642L, zatímco Lite má Adreno 610L.

Kamery

HONOR 50 má čtyři zadní kamery – 108MP f/1,9 clona, 8MP širokoúhlý f/2,2 clona, 2MP Bokeh clona f/2,4 a 2MP makro kamera f/2,4. Tento smartphone vytváří jasné snímky pro portréty a širokoúhlé snímky. Přední kamera je 32MP se světelností f/2.2. HONOR 50 Lite má na druhé straně hlavní fotoaparát s 64MP f/1,29 clonou, 8MP f/2,4 ultraširokoúhlý fotoaparát, 2MP makro a 2MP hloubkový fotoaparát. HONOR Lite také nabízí skvělé fotografie, které jsou srovnatelné se standardním HONOR 50.

 

Rozdíly

Hlavním rozdílem mezi HONOR 50 a HONOR 50 Lite je zobrazení na obrazovce. HONOR 50 je vybaven OLED obrazovkou, zatímco Lite má IPS LCD. Při vizuální kontrole oba nabízejí skvělé úrovně jasu, ačkoli OLED poskytuje vyšší čísla, pokud jde o nits. HONOR 50 má vyšší obnovovací frekvenci. Má obnovovací frekvenci 120 Hz, zatímco HONOR 50 Lite má 60 Hz. To není opravdu patrné pro základní každodenní použití, jako je procházení e-mailů, streamování videa a kontrola sociálních médií. To se ukáže až při hraní.

 

Závěr

Často byste se podívali na smartphone a zjistili, že jdete po standardním telefonu místo odlehčené verze. Pokud ale chcete pouze spolehlivý telefon se všemi základy smartphonu, aniž byste museli platit více, než je váš rozpočet, měli byste jít po honor 50 lite. Ve srovnání se standardním Honor 50 utratíte méně. S HONOR 50 lite získáte také 3,5mm port pro sluchátka. Pro ty, kteří chtějí všechny zvonky a píšťalky na trhu s telefony střední třídy, byste měli zvážit nákup HONOR 50.

 

Tipy

Článek obsahuje komerční sdělení

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.