Přejít k hlavnímu obsahu

Jak anglicky objednat ubytování

07. Říjen 2019
Jak anglicky objednat ubytování

Objednání ubytování patří mezi běžné věci při pracovních cestách, ale i na dovolených. Avšak v cizině si nevystačíte se svým mateřským jazykem, tudíž je téměř nutností si umět zarezervovat ubytování v angličtině. Pár vět, které vám k tomu mohou pomoci vám nabídne tento článek.

Co je potřeba

Základní znalost angličtiny

1

Prvně se musíte rozhodnout, kde, kdy a za kolik se chcete ubytovat. Na internetu si vyhledejte potřebné hotely, motely, penziony, apartmány, bungalovy... Najděte si potřebné kontakty a můžete se pustit do rezervace.

2

Jako v každém zdvořilém rozhovoru byste měli používat ,,I would like to". Pomocí toho sdělte hotelové recepci, že máte zájem o jejich služby. ,,I would like to be accommodated in your hotel..." - rád bych se ubytoval ve vašem hotelu ,,I would like to book your hotel room..." - rád bych si objednal váš pokoj ,,I would like to order accommodation for our corporate divison" - rád bych objednal ubytování pro naše obchodní oddělení ,,I want to book accommodation, from 13 to 19 this month" - chci si objednat ubytování od 13. do 19. tento měsíc. Časový údaj vyjádřete pomocí ,,... for X days" ,,...for next week" ,,...for christmas holiday" Počet osob zase pomocí ,,...for two persons"

3

Pokud nemáte přehled o cenách, můžete se zeptat přímo na recepci. ,,How much will this stay cost?" - kolik bude tento pobyt stát? ,,How expensive is this apartment per day" - kolik stojí tento apartmán na jeden den? Pokud se vám zda cena drahá, na internetu nabízejí levnější služby, nebo chcete získat nějaké výhodnější podmínky, můžete se také zkusit zeptat na slevu. Některé hotely můžou mít slevy pro určitou skupinu lidí, nebo pokud hotel není plný. ,,Is it possible for me to get a discount?" - je možné dostat slevu? ,,I was hoping to pay a little less" - doufal jsem, že budu platit trochu méně.

4

Když vše úspěšně objednáte, vyjádřete spokojenost a poděkování. ,,Thank you for your time" - děkuji za váš čas ,,I look forward to staying at your hotel" - těším se na pobyt ve vašem hotelu.

Autor: arli444
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak anglicky reklamovat zboží
Jak anglicky reklamovat zboží
Mnohdy se vám naskytne příležitost k výhodné koupi zboží ze zahraničí. Často narazíte na lepší ceny a také výběr je mnohem širší. Avšak doplatit na to…
Jak usnout po kávě | rady
Jak usnout po kávě | rady
Jak usnout po kávě | rady. Jste milovníci kávy? Potom se vám určitě často stává jedna a tatáž situace. Přestože víte, co bude následovat, stejně si ne…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.