Přejít k hlavnímu obsahu

Jak bojovat proti bradavicím | rady

26. Leden 2020

Jak bojovat proti bradavicím | rady. Bradavice jsou nepříjemným kožním problémem. Je to onemocnění virového původu. Člověka dokážou pořádně potrápit. Jejich léčba není leckdy jednoduchá. Existuje mnoho druhů bradavic, ale jedno mají společné, jejich původcem je papillomavirus. Bradavice mají tu špatnou vlastnost, že se rády vracejí.

1

Jestliže objevíte na svém těle bradavici, tak je na místě navštívit lékaře, který vám pomůže s léčbou. Pak si můžete podle jeho doporučení nechat bradavici zmrazit nebo chirurgicky vyjmout. Také vám může předepsat nějaké léky – nejčastěji různé masti.

2

Zmrazení

Je velmi užívané. Lékař vám pomocí tekutého dusíku bradavici zmrazí a ona poté sama odpadne. Ne vždy může jedno zmražení stačit a je třeba jej opakovat.

3

Vyříznutí

Je metoda, která má velkou úspěšnost. Provádí se v lokálním umrtvení na chirurgické ambulanci. Lékař vám bradavici vyškrábne a vy byste od ní měli již mít klid.

4

Domácí léčba

Mnozí léčí bradavice po svém a návštěvu lékaře nechávají jako poslední možnost. Pomoci mohou různé rostliny. Nejznámější je snad vlaštovičník, jehož šťáva, při pravidelném nanášení na bradavici, ji může odstranit. Podobně to může fungovat i s cibulí, citronem či česnekem. Záleží na každém jedinci. To co jednomu pomůže, druhému bohužel nemusí.

5

Zázračný propolis

Jedná se o včelí produkt s blahodárnými účinky. Výborně působí i na bradavice. Můžete jej používat jako tinkturu či v surovém stavu. Postupujte vždy podle informací na příbalovém letáku.

Bradavice jsou kožním onemocněním, proto je nepodceňujte a navštivte lékaře!

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak léčit bradavice
Máte bradavice spojené pouze s čarodějnicí z pohádky? Bohužel bradavice, výrůstky na kůži, trápí i hodně opravdových lidí. Tyto výrůstky jsou sice nez…
Jak se zbavit bradavic bez pomoci lékaře
Bradavice jsou nepříjemné a nevzhledné kožní výrůstky, které mohou vyrůst kdekoliv a mohou mít i celkem vážné zdravotní následky. Bradavice patří k tě…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.