1

Vláknina je základ

Lehčí případy hemoroidů můžete vlákninou ve stravě léčit, ale samozřejmě touto stravou zabráníte i případnému vzniku hemoroidů. Vláknina změkčuje stolici a prospívá k léčbě zácpy, která může být jednou z příčin vzniku hemoroidů. Co je tedy dobré jíst? Ovoce (jablka, hrušky) a zeleninu (hlavně zelí, saláty), celozrnné pečivo, neloupanou rýži, luštěniny, brambory atd.

2

Dostatek tekutin

Stejně tak dobré je dodržovat pitný režim, tedy alespoň 2 litry vody denně. Zkuste také omezit nápoje, které vodu z těla naopak odvádějí, jako je alkohol nebo káva.

3

Omezte pálivá jídla

Pálivá a kořeněná jídla (např. s kari) většinou lehké případy hemoroidů zhoršují. Zvětšují také bolesti. Zkuste tedy tento typ stravy omezit. Stejně tak rafinované potraviny v nadměrném množství vašemu tělu neprospívají.

4

Vitaminy a minerální látky

Krvácení způsobené hemoroidy může způsobit nedostatek železa, proto jezte také játra, luštěniny, ořechy a listovou zeleninu. Vstřebávání železa podpoříte přísunem vitaminu C (např. v čerstvém ovoci).

5

Hýbejte se

Hemoroidy jsou jedním z onemocnění, která postihují tzv. „sedavá zaměstnání“. Tím, že budete trochu sportovat, zabráníte usazování přebytečného tuku, a zároveň bojujete s případnými hemoroidy. Obezita je totiž také jednou z příčin jejich vzniku. Pokud už lehčí formu hemoroidů máte, vyhněte se jízdnímu kolu, které není v léčení této nemoci ideální.

6

Hygiena

Nošení vzdušného oblečení a důkladná hygiena postižené oblasti jsou také velmi důležité.

Tipy

Jak je pravděpodobné, že mě to potká? Nemoc se týká většinou lidí, kteří mají „sedavé zaměstnání“, trpí obezitou nebo mají s váhou problémy, mají nedostatek pohybu, tekutin a vlákniny ve stravě. Určitou roli může hrát i dědičnost. Hemoroidy také postihují ženy v těhotenství.

Varování
  • Jak se nemoc pozná? Hlavním příznakem je, že najdete ve stolici krev, že vás oblast konečníku svědí nebo bolí, nebo že vás bolí samotné provádění stolice. Vždycky se raději obraťte na lékaře. Naše tipy berte jako prevenci nebo jako opatření, která mohou zlepšit průběh léčby stanovené lékařem.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.57143
Average: 3.6 (7 votes)