Přejít k hlavnímu obsahu

Jak čistit piercing | rady

02. Únor 2022
Jak čistit piercing | rady

Jak čistit piercing | rady. Piercing je velmi populární ozdoba, především mladých lidí, která na pohled může působit velmi vzhledným dojmem, ale zároveň může způsobit celou řadu zdravotních komplikací. O piercing je potřeba se pravidelně starat a čistit ho. Je to jediný způsob, jak mít jistotu, že se na jeho povrchu nevyskytují nebezpečné bakterie a nečistoty. Důležité je, aby se péče nezanedbávala, jinak si lze přivodit i infekci. Jak správně čistit piercing?

1

1. Slaná voda

Tato metoda je nejrozšířenější a nejpoužívanější. Pro uživatele to znamená vytvořit roztok slané vody, který bude obsahovat 1 až 2 plné polévkové lžíce soli na 100 až 200 ml teplé vody. Piercing do vody vložíme a necháme roztok působit, dokud voda nevystydne. Tato metoda se vztahuje pouze na kovový piercing.

2. Antibakteriální mýdlo

Čištění lze provést i pomocí mýdla, pro jistotu ho vždy kupujte v lékárně, kde si vyžádejte antibakteriální mýdlo. V něm následně piercing čistěte, nejrozšířenějším antibakteriálním mýdlem je u nás Protex.

3. Čajovníkový olej

Olej je vhodné naředit podle návodu, v lékárnách je jich dostupných více druhů. Jedná se o velmi silný antibakteriální prostředek.

4. Borová voda a roztok na kontaktní čočky

Jak borová voda, tak roztok na kontaktní čočky představují ideální řešení, které čistí a působí antibakteriálně. Nejsou ovšem tak účinné jako čajovníkový olej.

5. Rukavice

Při čištění piercingu je zapotřebí, abyste měli zcela čisté ruce, je vhodné je umýt dezinfekčním mýdlem. Nejlepší variantou je použití rukavic.

6. Nepoužívejte na čištění

Velmi oblíbené je čištění prostřednictvím framykoinu, peroxidu vodíku, septonexu, lihu a dalších dezinfekcí. Tyto prostředky nepoužívejte pro čištění piercigu, ale pouze v případě infekce. Jejich účinek je totiž ten, že ničí nově vytvořenou tkáň.

7. Větší nečistoty

Odolné nečistoty odstraňujte ještě před čištěním v dezinfekčním roztoku, k jejich odstranění použijte hrubší kartáček.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak poznat dobrého zubaře
Jak poznat dobrého zubaře
Návštěva zubaře není většinou oblíbenou záležitostí. Pokud však chcete o svůj chrup dobře pečovat, měli byste svého stomatologa vídat pravidelně, nejl…
Jak pečovat o jizvy | rady
Jak pečovat o jizvy | rady
Jak pečovat o jizvy | rady. Většina lidí vlastní nějakou jizvu, ať již po operaci nebo po pořezání, či jiném úrazu. Důležité je nezanedbávat péči…