Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cvičit na míči – zadek | tipy

17. Duben 2020

Jak cvičit na míči – zadek | tipy. Další z dílů naší minisérie vám ukáže, jak správně cvičit na míči – konkrétně, jak procvičit zadeček, a jakým chybám se při procvičení hýžďových svalů vyvarovat. Následující řádky vám poradí jak na to.

1

Cvik 1

Posaďte se v klidu na míč, ruce si položte na třísla. Pomalu vychylujte pánev střídavě doleva a doprava. Míč by se měl pohybovat zároveň s vámi. Následně zatněte hýžďové svaly a podsaďte pánev směrem dopředu a hned zase vysaďte zadeček dozadu. Tyto cviky prostřídejte.

2

Cvik 2

Nalehněte na míč, nohy a paže mějte natažené ve vzduchu. Pravou nohu ohněte v koleni a zvedejte ji vzhůru, nohy prostřídejte. Dbejte především na to, abyste se neprohýbali v bedrech. Tímto cvikem procvičíte nejen hýždě, ale také stehna.

3

Cvik 3

Míč si dejte mezi kolena, zvedněte pánev, lopatky a hlavu nechte na podložce. Horní půlka vašeho těla by měla tvořit rovnou přímku, je potřeba, abyste tělo drželi ve správné poloze. Koleny zatlačte do míčku a zase povolte. Tímto způsobem posilujete hýždě a vnitřní stranu stehen. Pro tento cvik potřebujete menší balon, nemáte-li jej k dispozici, upusťte vzduch z vašeho Fitballu.

4

Cvik 4

Když už jsme u použití malého míčku pro cvičení, tak vám přinášíme další cvik, s jehož pomocí procvičíte hýžďové svaly. Poklekněte na podložku, míček si umístěte do podkolenní jamky a váhu těla přeneste na předloktí, o které se opíráte. Pokrčenou nohu s míčkem v podkolenní jamce zvedněte cca 10 centimetrů nad podložku, potom vraťte nohu zpět do výchozí pozice. I když se vám může zdát, že je míček v této situaci zbytečný, není tomu tak. Nutí vás, abyste drželi správnou polohu těla a k držení stability těla. Při tomto cviku dbejte na to, abyste se neprohýbali v bedrech.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak cvičit na míči – paže
Další díl z naší minisérie vám přináší návod, jak na míči procvičit paže. Pokud jste si zakoupili tuto skvělou cvičební pomůcku, neváhejte a naučte se…
Jak cvičit na míči - břicho
Vinylové míče jsou vhodným cvičebním nástrojem. Jeho koupě není finančně náročná jako koupě drahých posilovacích strojů, při správném cvičení však můž…
Jak cvičit na míči – nohy
Další článek z našeho miniseriálu, jak cvičit na míči. Tentokrát vám ukážeme, jak správně cvičit nohy. Následující řádky vám ukáží jak na to.
Obrázek není k dispozici
Jak cvičit na míči – zahřátí
Gymnastický míč zvaný také Powerball, Fitball, Pushball nebo Rehaball je stále častější pomůckou při aerobním cvičení. Existuje celá řada cviků, které…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.