Přejít k hlavnímu obsahu

Jak efektivně vybrat pračku a ušetřit

02. Březen 2020

Nákup pračky není zrovna záležitostí, již by člověk řešil s velkou oblibou. Když se ale pokazí, nezbude nic jiného než vybrat novou. Můžete si přitom být jistí, že před sebou nemáte žádný jednoduchý úkol. Naopak, budete muset řešit hned několik aspektů, jež jsou pro správný výběr pračky rozhodující. O jaké záležitosti se bude jednat? To vám prozradíme v následujících řádcích.

1

Položte si na úvod hned několik důležitých otázek

Funguje stará pračka ještě stále tak, jak by měla? Tato otázka by měla padnout jako první. Počítejte s tím, že i když vám třeba ještě stále vypere dle potřeby, nadělá neskutečný hluk a o spotřebě vody se nemá smysl ani zmiňovat. Určitě se zamyslete nad tím, jak často vlastně perete. Měli byste mít také upřesněn počet osob, jichž se praní týká. A co teprve prostor, kde má být pračka umístěna? I tento aspekt je velmi důležitý. Přístroj se musí na dané místo vlézt a samozřejmě byste k němu měli mít ideální přístup.

2

Vestavba, nebo volně stojící pračka?

Pokud se zařízení nevejde do technické místnosti nebo koupelny, měli byste počítat s tím, že se vám bude více hodit vestavná varianta. Pračka může být v jakékoli jiné místnosti typu klidně i kuchyně. Můžete si být jistí, že nebude v žádném případě na očích. Kuchyňská dvířka dokážou zamaskovat prakticky cokoli. Jinak je třeba upozornit i na to, že moderní pračky jsou natolik tiché, že fakticky ani nepoznáte moment, kdy jsou zapnuté a perou. Koupit se navíc dají s výraznou slevou, již najdete na https://buykers.com/cz/obchody. V neposlední řadě si také rozmyslete, zdali chcete pračku s horním, nebo bočním plněním. Obě dvě variace mají svá specifika.

3

Pračky s horním plněním jako ideál při nedostatku místa

Jaký bude způsob plnění vaší pračky? I tento faktor je pro mnohé považován za rozhodující. Počítejte s tím, že pračky s horním plněním jsou mnohem užší a plní se horními dvířky. I proto nepočítejte s tím, že by se takováto pračka mohla stát součástí vaší kuchyňské linky. Odklápět by ji totiž zřejmě nešlo. Ostatně na plusy a mínusy těchto praček se můžete podívat přehledněji níže.

Výhody pračky s horním plněním

 • je ideální do stísněných míst,
 • k tomu, abyste vyndali prádlo, postačí jen prostor nad pračkou,
 • nemusíte se moc ohýbat.

Nevýhody pračky s horním plněním

 • menší množství funkcí spojených s praním,
 • nelze na ni položit sušičku,
 • stabilita není tak dobrá jako u praček s předním plněním.
4

Pračky s předním plněním

Podobně jako pračky s horním plněním vyperou jakýkoli textil. Bát se nemusíte ani vysoce kvalitního bytového textilu, na který se teď vztahují slevy na https://buykers.com/cz/slevove-kody/bonami. Počítejte ovšem s tím, že tyto pračky mají větší nároky na prostor a i na technologii. Jejich výbava je minimální, ale funkcí mají spousty. Jaké jsou tedy jejich klady a zápory ve zkratce?

Výhody pračky s předním plněním

 • slouží jako ideální odkládací plocha,
 • může být podkladem pro sušičku,
 • lze sledovat fáze praní,
 • spousta designových variací,
 • maximální kapacita bubnu,
 • hodí se do vestaveb.

Nevýhody pračky s předním plněním

 • dvířka potřebují k otevření spousty prostoru.

 

5

Pračky se sušičkou jako zajímavá volba

Mít pračku se sušičkou je optimální varianta. Jestliže na tyto spotřebiče nemáte příliš prostoru a potřebujete je oba, pak je kombinovaný spotřebič ideální volbou. Jen počítejte s tím, že pračka vypere mnohem více prádla a sušit budete nadvakrát. Na trhu se nachází hned několik kombinovaných spotřebičů tohoto typu, a to s horním, předním plněním a takzvané slim pračky se sušičkou.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Bonami sleva na bytový textil

Ať už vybíráte jakoukoli pračku, rozhodně je třeba dbát i na textil, který perete. Vyplatí se vsadit na kvalitu. Naším tipem je eshop Bonami, kde nabízejí spousty variací bytového textilu za výhodné ceny.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články