Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ekonomicky a efektivně nakupovat náplň do tiskárny

25. Červenec 2018

Tisk různých dokumentů je v drtivé většině firem, státních institucí a koneckonců také domácností takřka denním chlebem. Jen si vzpomeňte, kolik potištěných papírů vám každý den projde pod rukama? Nejspíše se budeme pohybovat v řádek desítek až stovek. Co je na tisku dokumentů nejdražší? Pochopitelně náplň do tiskárny. Její úbytek je samozřejmě rapidní a nákup nové stojí hodně peněz. Jak tedy vybírat kvalitní za co nejnižší cenu?

1

Drahé originální náplně

Chcete vytisknout stejné množství dokumentů, jako se vám podařilo s náplní, jež vám aktuálně došla? Kdo by nechtěl, nicméně nakupovat opět originální náplň není zrovna levnou záležitostí. Stojí hodně peněz a platíte fakticky pouze za značku. Jestliže nakupujete nějaké levné náplně do jehličkových zařízení anebo tonery do inkoustových tiskáren, pravděpodobně se originál vyplatí. Pokud třeba používáte počítací váhy s tiskem, pak berte originál. 

2

Univerzální tonery a cartridge

Tisknete tradičně na laserové či inkoustové tiskárně velké množství dokumentů? Pak se vyplatí sáhnout po univerzální tiskárně. Označena není vůbec žádnou značkou, která by se shodovala s výrobcem tiskárny. Jde o univerzální náplně, jež nabídnou fakticky stejné množství vytištěného materiálu, jako je tomu u originálních náplní. A kvalita? Tu poznáte jen velmi složitě. V podstatě se jedná o totožné tisky. Tedy alespoň v černobílém provedení. U barevných tisků možné rozdíly existují a poznat je jde jednodušeji.    

3

Na doplňování raději zapomeňte

Existují firmy, které se běžně zabývají doplňováním stavu inkoustu, případně jiné náplně. Tady buďte velmi obezřetní, jelikož do cartridge toneru nikdy nevidíte a nevíte, kolik vám toho vytiskne. Proto neváhejte a raději objednejte náplně do tiskáren u spolehlivého prodejce, a to klidně i online.

Návod obahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Hledáte netradiční dárek pro tátu?
Vybíráte dárek pro tátu, ale nevíte si rady, jaký dárek vybrat? Když se táty zeptáte, jaký dárek by si přál, odpoví, že všechno má a že nic nepotřebuj…
Koupit repasovaný notebook se vyplatí
Počítač má doma už skoro každý. Někdo ho používá ke hraní, jiní si s jeho prostřednictvím shánějí přes internet různé druhy informací, další zase potř…
Jak vybírat notebooky?
Počítače jsou součástí našeho života, a i když s nimi nepracujete, slouží k běžnému dennímu užívání. Máme v nich potřebné dokumenty, fotografie, videa…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.