Přejít k hlavnímu obsahu

Jak je to s dřevostavbami a nízkoenergetickými domy na klíč?

Jak je to s dřevostavbami a nízkoenergetickými domy na klíč?

Plánujete nové bydlení a chcete něco nového? Dobrou volbou mohou být dřevostavby a nízkoenergetické domy na klíč. Jednoduše si vyberete vysněnou stavbu, necháte si poradit s financováním a počkáte, až bude nový dům postaven.

Co je potřeba

ochota nechat si poradit
čas

1

Kdy si pořídit nízkoenergetický dům

Nový dům s nízkými energetickými nároky přesně podle vašich představ si můžete pořídit skoro kdykoliv. V rámci vyřešení financování pomocí hypotéky a nalezením dostupného pozemku se všechny zábrany stanou minulosti. S vlastní realizací ale dlouho neotálejte, protože trh s hypotékami čekají další zdražování a regulace. Nejvhodnější dobou na pořízení nového rodinného domu na klíč bývají jarní měsíce. Vlastní plány ale můžete začít spřádat už mnohem dříve a před samotným zahájením stavby už budete pouze řešit detaily s firmou, která má postavit vaše nové bydlení.

Tato varianta je ideální pro všechny, kdo mají jasnou představu o vlastním bydlení a nechtějí se spokojit s kompromisy při hledání starších nemovitostí. Návod jak to celé zařídit naštěstí není vůbec nic složitého. Nejdůležitějším bodem je samozřejmě výběr správné firmy, která se o všechno postará.

[Video] Podívejte se, jak to probíhá při stavbě nízkoenergetického domu na klíč a na co všechno je potřeba dávat pozor:

2

V čem je výstavba domu na klíč jiná?

Nápad nechat si postavit dům na klíč je jiný hlavně v tom ohledu, že získáte dům podle svých představ, který bude úplně nový. Budete přesně vědět, jak bylo co postaveno a jaké materiály byly použity. To je ohromná výhoda v porovnání s nákupem staršího domu, kde nevíte o všech možných problémech a vadách stavby. Jiné je to i v tom, že si vyberete opravdu tu variantu domu, která se vám líbí se vším všudy. Nebudou potřeba žádné dodatečné rekonstrukce a úpravy.

3

Jak vypadá stavební řešení standardního objednaného domu?

Předtím, než si vyberete firmu, která staví domy na klíč, je důležité podívat se, jaké materiály využívají. Kombinace technologických postupů a kvality použitých materiálů je nesmírně důležitá a odráží se na životnosti celé stavby.

Pevný konstrukční systém

Celý dům bude stát na své konstrukci. Správný konstrukční systém by měl vydržet desítky let bez poškození. V rámci patentované technologie s tradicí již více než 140 let získáte výsledek trvající po generace. Dalším nesporným bonusem je i snížení energetické náročnosti díky zlepšení instalace izolačních systémů. Každá solidní firma zabývající se výstavbou by vám měla poskytnout záruku na konstrukční řešení a nosný systém domu alespoň na období 10 let.

Pořádné cihly

Hlavním materiálem použitým na domě jsou cihly. Ty by měly splňovat nároky na tepelně izolační vlastnosti. Dalším důležitým parametrem je schopnost propouštět vlhký vzduch a chránit dům před vznikem plísní. Rakouské cihly POROTHERM splňují normu ČSN EN 771-1 a díky vyspělé technologii nabízí i protipožární ochranu na úrovni A1.

Izolace pro nízké náklady na spotřebu energií

Pokud chcete nízkoenergetický dům na klíč, je použití vhodných izolačních systémů na domě nezbytností. Důmyslná technologie několika vrstev pomáhá snížit unikání tepla. Opět by zde měla roli hrát kvalita a životnost, kdy bude celý systém plnit svou funkci bez potíží.

I okna jsou důležitá

V rámci izolačních systémů je důležité nezapomenout ani na místa, kudy často utíká většina tepla. Jsou to okna a dveře. Volte takového výrobce, který poskytuje nízkoenergetická okna s certifikací ISO. Prohlédněte si, jaká okna budou instalována do vašeho domu a sledujte i parametry propouštění světla.

Podlahové topení pro maximální komfort

Když si chcete pořídit nový dům, měl by být jednoduše dokonalý. Koupelnové topení vám dá pocit, že se nacházíte v lázních a zbavíte se nepříjemného pocitu při došlápnutí na studené kachličky po vylézání z horké vany. Technologie by opět měla nabízet co nejvíce ekonomický a nízkoenergetický provoz.

Střecha z pravých pálených tašek

Už máme hotové stěny domu, ale ještě zbývá vyřešit střešní krytinu. Pravé pálené střešní tašky značky TONDACH nabízí výjimečné vlastnosti s dodržením všech požadavků na nízké energetické nároky. Střecha je velmi důležitým bodem, a proto je správná volba klíčová. Optejte se na detaily ohledně konkrétních tašek použitých na váš nový dům.

 

4

Jak sehnat finance a pozemek?

Při snu o vlastním bydlení se nám do cesty staví hned několik překážek. Mezi nejčastější patří problémy, že nevíme, jak sehnat finance a kde najít odpovídající pozemek. Naštěstí vám firma na dřevostavby na klíč dokáže pomoci s vyřízením hypotéky i s nákupem potřebného pozemku. Na vás pouze bude rozmyslet si, jaké jsou vaše finanční možnosti a v jaké lokalitě chcete bydlet. Zařízení vlastního bydlení nemusí být vůbec složité, když víte, že existují lidé připraveni vám pomoci s celým procesem.

[Video] Podívejte se na krátké video ilustrující, jak jednoduché může být získat rodinný dům na hypotéku za cenu nájmu:

 

Využijte nezávazné konzultace a zjistěte si, jaké máte možnosti. Váš sen o vlastním bydlení na vás nebude čekat věčně a už by konečně měla přijít chvíle, kdy se pustíte do jeho realizování.

 

5

A jak by mohl vypadat výsledek?

Výsledná stavba může vypadat například jako útulný bungalov s dispozicí 5+kk a garáží. Možná vás překvapí, že měsíční splátka může být klidně i menší v porovnání s vaším současným nájmem. Katalog domů obsahuje mnoho variant od nízkých bungalovů až po dvoupatrové velké rodinné domy. Všechno záleží na vašich potřebách a preferencích. Ceny jsou v mnoha ohledech srovnatelné s nákupem již postavené nemovitosti, ale provozní náklady často bývají mnohem nižší.

Pomohl vám tento stručný návod, jak by měla vypadat stavba domu na klíč? Tak na co ještě čekáte. Realizujte svůj sen a začnete konečně bydlet ve svém bez vyhazování peněz za zbytečně drahý nájem.

Tipy

Vypočítejte si celkové náklady na výstavbu nízkoenergetického domu na klíč:

Spočítejte si úsporu při provozu nízkoenergetického domu na klíč oproti běžnému domu:

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak izolovat garáž | rady
Jak izolovat garáž | rady
Jak izolovat garáž | rady. V dnešní době jsou velmi populární betonové nebo plechové garáže. Ať už máte jednu z nich, nebo klasickou zděnou garáž, urč…
Jak postavit plot | rady
Jak postavit plot | rady
Jak postavit plot | rady. Postavit plot můžete z různého materiálu. Posledním trendem jsou dřevěné ploty s betonovým vysokým základem a sloupky, nebo…