Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na jarní práce na zahradě

11. Duben 2019

Momentálně se nacházíme v období, kdy se příroda a tím pádem i vaše zahrada pomalu probouzí k životu. Značí to také chvíli, kdy je třeba začít s jarními pracemi. Samozřejmě pokud je naším cílem mít bohatou a zdravou úrodu. Mezi nejdůležitější činnosti patří vysazování stromů, keřů, zeleniny, bylin a květů. Také bychom měli dostatečně připravovat půdu pomocí hnojiva a odstranit z ní veškerý plevel.

1

Důležité je začít včas

Již na začátku jara (cca. březen) můžeme začít s vysazováním ovocných stromů. Takto brzo to svědčí broskvoním, meruňkám nebo nektarinkám. Ke konci měsíce je čas na okrasné stromky. Jejich růst můžete podpořit jistými opatřeními. U mladých ovocných prostokořenných stromků to znamená zkrácení kořenů a větví. Půdu se kolem místa sázení nebojte lehce okopat.

Pokud máte v plánu ozdobit svojí zahradu živým plotem, začněte s jeho realizací co nejdříve. Právě teď je ideální období pro různé keře nebo popínavé rostliny. Takto se stihnou řádně ujmout, ještě než přijde suché letní období.

2

Hnojení

Hnojení je velmi důležitou činností. Vaší zahradě to dodá dostatek důležitých látek pro zdravý a správný růst. Máme různé druhy - trávníková hnojiva, krystalická hnojiva, organická hnojiva, organominerální hnojiva, minerální hnojiva a NPK hnojiva.

Mezi obsažené látky patří draslík, dusík, fosfor, hořčík, vápník a železo. Každé svým způsobem přispěje ke zdraví rostlin a jejich plodů. Jedním z prvních znamení, že je v půdě nedostatek těchto látek, je zbarvení listů – a to nápadnou zelenožlutou až hnědou barvou.

Jako přírodní hnojivo lze využívat také kompost. Za předpokladu, že je správně vytvořený. Důležité je do přidávat něj pestrý materiál. To znamená trus hospodářských zvířat, ovocné a zeleninové odpady nebo uschlou trávu. Za žádných okolností nepřidávejte kosti nebo maso!

Pro zakoupení kvalitních hnojiv přejděte na https://www.agrotree.cz.  

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak prát povlečení
Nové ložní povlečení by se mělo před prvním použitím vždy vyprat. Zbavíte se tak nečistot, zbytkových barev z výroby i drobných nitek a zejména u aler…
Jaké jsou výhody PVC podlahy
Pokud přemýšlíte nad tím, že si potřebujete pořídit novou podlahu, možná bude správná volba PVC podlaha. Jaké jsou její hlavní výhody, v čem se liší o…
Jak vybrat vhodný kuchyňský dřez
Na trhu je spousta typů kuchyňských dřezů od nerezových přes granitové až po ty z tectonitu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak vybrat ten správný? Por…
Jak zajímavě osvětlit toaletu?
Věděli jste, že podle některých průzkumů lidé prožijí na záchodě přibližně tři měsíce svého života? To už přece stojí za to, si i záchodový koutek v k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.