Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na množení muškátů řízkováním

10. Srpen 2020

Jak na množení muškátů řízkováním | video. Mezi nejoblíbenější balkonové rostliny u nás patří muškáty. Muškáty můžeme množit řízkováním. Nejvhodnějším obdobím pro množení pelargonií je pozdní léto. Využíváme vyzrále řízky, které nejsou příliš měkké a které jsou vhodné k zakořenění. Jak poznat vhodný řízek pro množení muškátů? Jak muškáty správně množit řízkováním? Poradí vám video z YT kanálu pořadu Receptář prima nápadů.

Tipy

Vhodný substrát pro množení muškátů je hotový substrát rašelinový s obsahem perlitu, který obsahuje také základní množství potřebých hnojiv.

Množení řízkováním není vhodné a stejné pro všechny druhy muškátů. Anglické nebo páskaté pelargonie potřebují pro množení silnější řízky, které získáme pomocí nože.

Autor: redakce
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak zazimovat muškáty
Víte, jak zazimovat muškáty? Muškáty (nebo také pelargonie) jsou víceleté rostliny, které jsou díky svým krásným bohatým květům hojně používány na ozd…
Jak pěstovat muškát velkokvětý
Muškáty – pelargónie – pěstování. Všeobecně známe asi na 250 druhů muškátů, které si lidé pěstovali pro jejich krásu již dávno před naším letopočtem.…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.